Dağlar beni çağırıyor' dedi...

İnternetteki bir paylaşım sitesine 'dağlar beni çağırıyor' yazan Erhan Terzi, tutkunu olduğu dağların çağrısına kulak verdi, Zigana'daki çığ faciasında hayatını kaybettiTRABZON - Dün yürüyüş yaptıkları sırada, çığ düşmesi sonucu Zigana Dağı’nda hayatını yitirenlerden biri olan Erhan Terzi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda okutman olarak görev yapıyordu. Ölümünden kısa süre önce, internetteki bir paylaşım sitesine “Dağlar beni çağırıyor, ama kızım bırakmıyor...” diye not yazdığı öğrenilen Terzi’nin en büyük tutukusu dağcılıktı. Öğrencilik yıllarından itibaren dağcılık faaliyetlerine katılan Terzi, çeşitli dağcılık kulüplerinde yöneticilik yapıyordu.
Yaklaşık üç yıl önce evlenen ve 1.5 yaşında kızı olan Erhan Terzi’nin internetteki bir paylaşım sitesine yazdığı notta, bir an önce tırmanış yapmak için sabırsızlandığı yazıyordu. Terzi’nin yaşamını yitirdiğini öğrenen yakınları, ailesinin Yenicuma Mahallesi’ndeki evinde toplandı. Oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenince fenalık geçiren anne Remziye Terzi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Özlem öğretmenin tutkusu
Zigana’daki çığ faciasında hayatını kaybedenlerden biri de resim öğretmeni Özlem Timurcuoğlu. Genç öğretmenin, Kayseri Hacılar Dağcılık Kulübü (HADAK) üyesi olduğunu söyleyen Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi İsmail Yılmaz, olaydan büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Yılmaz, “Özlem, kızım Yasemin’in yakın arkadaşıydı. Trabzonlu olduğu halde kızım ile arkadaşlığı nedeniyle kulübümüze üye olup, dağcılık ve kayak faaliyetlerini buradan yürütüyordu. Kayseri’ye sadece yarışma ve tırmanışlara geliyordu. Kendisi resim öğretmeniydi ve bir okulda göreve başlamamıştı. Çok üzgünüz” dedi. Timurcuoğlu’nun babası Türker Timurcuoğlu da emekli öğretmen.
Faciada hayatını kaybeden Burçak Sevim’se Akçaabatlılar Vakfı Genel Başkanı Oktay Sevim’in kızı. (aa)