Dağlıca operasyonunda hastalanan asker hayatını kaybetti

Dağlıca operasyonunda hastalanan asker hayatını kaybetti
Dağlıca operasyonunda hastalanan asker hayatını kaybetti
Dağlıca'da 16 askerin şehit düştüğü saldırının ardından düzenlenen operasyona katılan ve harekat sırasında rahatsızlanan Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal yaşamını yitirdi. Ünsal'ın bir yakınının tabutun üzerindeki kağıda 'şehit' yazması dikkat çekti.

RADİKAL- Hakkari Yüksekova'daki Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit düştüğü saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştı. Bu operasyonlara katılan ancak harekat sırasında meydana gelen olumsuz hava şartlarından dolayı hastalanan Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal, helikopterle önce Yüksekova'ya oradan da askeri hastaneye sevk edildi. Durumu ağırlaşan Ünsal, daha sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Galip Ünsal, burada 14 gün verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.STATÜ VERİLMEDİ AMA ŞEHİT GİBİ UĞURLANDI

Uzman Erbaş Ünsal için İzmir Karşıyaka mezarlığında askerlerin de katıldığı bir tören düzenlendi. Törene, başta Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak olmak üzere çok sayıda üst düzey askeri yetkilinin yanı sıra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da katıldı. Hayatını kaybeden Ünsal için henüz resmi olarak şehit statüsü verilmese de şehit gibi uğurlandı. Ünsal'ın bir yakınının tabutun üzerindeki kağıda 'şehit' yazması ise objektiflere takıldı. 

Kılınan cenaze namazının ardından Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal'ın Türk Bayrağına sarılı naaşı askerler tarafından omuzlara alınarak askeri araca götürüldü. Gazetecilerin CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ailenin talebinin sorulması üzerine ise 'izliyorum' yanıtını verdi.

(DHA)