Dağlıca protestosunda yol kesip kimlik sordular

Dağlıca protestosunda yol kesip kimlik sordular
Dağlıca protestosunda yol kesip kimlik sordular
Erzurum'un Aşkale ilçesinde yaklaşık 300 kişilik grup, Hakkari'de 16 askerin şehit olduğu saldırıyı protesto etme bahanesiyle lastik yakıp yolu trafiğe kapattı. Araçlardakilere kimlik soran grup üyeleri, Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Enver Başaran'ın girişimleri sonucu eylemi sonlandırdı.

RADİKAL- Erzurum-Erzincan karayolu üzerinde saat 21.00 sıralarında toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, karayolunda lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. Yoldan gecen araçlara kimlik kontrolü yapan kalabalık grup sık sık, "Askere uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

Erzurum'dan takviye gelen 2 TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet çevrede güvenlik önlemi aldı. Polis, özellikle HDP'nin ağırlıklı olduğu illere ait plakalı araçlara saldırı olacağı için ilçeye sokmadı. Bu nedenle Erzurum ve Erzincan istikametinde uzun bir araç kuyruğu oluştu.Antalya'da HDP ilçe binasına saldırı


Kalabalığın içerisine giren Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile Belediye Başkanı Enver Başaran toplanan kalabalığı güçlükle sakinleştirdi. Eylemlerini bir süre daha sürdüren grup 22.30 sıralarında şehitler için Fatiha okuyarak dağıldı. Kalabalığın çekilmesinden sonra araçların geçişine izin verildi.

(DHA)