Dağlıca Üs Bölgesi'ne iki saldırı

Dağlıca Üs Bölgesi'ne iki saldırı
Dağlıca Üs Bölgesi'ne iki saldırı
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Dağlıca Üs Bölgesi'ne bu sabah PKK tarafından havan ve uçaksavarla saldırıda bulunulduğunu açıkladı.

RADİKAL - Hakkari Dağlıca Üs Bölgesi’ne dün akşam ve bu sabah PKK tarafından taciz ateşi açıldığı bildirildi. Saldırıda herhangi bir ‘zayiat ve hasar’ meydana gelmediği açıklandı.

Konuya ilişkin Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle: “ Bugün sabah 09:15-09:35 saatleri arasında Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7’nci Hudut Alay Komutanlığı (Yüksekova/Hakkâri) Keri Tepe Hudut Karakol Komutanlığına havan ve uçaksavar ile, Dağlıca Üs Bölgesine ise havan ile bu sabah tekrar silahlı saldırıda bulunulmuştur. Terörist ateşlerine, Üs Bölgelerinde bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir, unsurlarımız tarafından açılan karşı ateşler üzerine terörist ateşleri kesilmiştir. Söz konusu silahlı saldırılarda, herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmemiştir. Bölgede emniyet tedbirleri artırılmış olup gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir.”
DHA