Dağlıca'da çatışma: 3 şehit, 6 yaralı

Dağlıca'da çatışma: 3 şehit, 6 yaralı
Dağlıca'da çatışma: 3 şehit, 6 yaralı
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Dağlıca'da çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin ise yaralandığı belirtildi. 17 PKK'lının öldürüldüğü çatışmaların ise devam ettiği belirtildi.

Hakkari'nin Yüksekova kırsalında güvenlik güçlerinin iki gündür devam eden operasyonları sırasında çıkan çatışmada Yarbay İhsan Ejdar'la birlikte 3 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Çatışmalarda 17 PKK 'lı öldürüldü. Yüksekova bölgesinde güvenlik güçlerinin PKK'ya karşı başlattığı iki gün önce başlattığı operasyon devam ederken, bugün Irak sınırındaki Dağlıc'da bir grup PKK'lıyla çatışma çıktı. PKK'lıların açtığı ilk ateşle Yarbay İhsan Ejdar ile 2 astsubay şehit oldu. Çatışma bölgesine sevk edilen birliklerin katılımıyla hava destekli operasyonda 17 PKK'lı öldürüldü. 

ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Genelkurmay Başkanlığı'nın akşam saatlerinde internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle: "17 Ekim 2015 tarihinde, Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonda şu ana kadar 17 terörist etkisiz hale getirilmiş olup çatışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Davutoğlu'ndan Dağlıca açıklaması:Kanlarının hesabını soracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca açıklaması

BİR ŞEHİDİN İSMİ DAHA BELLİ OLDU 

Dağlıca'da çıkan çatışmada şehit düşen 3 asker'den birinin Eskişehirli Jandarma Üst Çavuş Turgay Topsakaloğlu olduğu öğrenildi.
Topsakaloğlu'nun şehit düştüğüne dair haber Odunpazarı ilçesi Çankaya Mahallesi'ndeki ailesine askeri yetkililer ve sağlık görevlileri nezaretinde verildi. Şehit'in ailesinin evine ve sokağına Türk Bayrakları asıldı. Haber üzerine yakınları ve komşuları evlerinin önünde toplanmaya başladı.

Dağlıca'da şehit düşen Yarbay Ejdar'ın Ankara'daki evinde yas

Dağlıca'da şehit düşen askerlerden Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu'nun, Ağrı'nın Eleşkirt Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu'nun kardeşi olduğu bildirildi. Ağrı Valisi Musa Işın, Eleşkirt Kaymakamı Topsakaloğlu'nun Eleşkirt'teki evine giderek, başsağlığı dileklerini iletti.
Kaymakam Topsakaloğlu'nun, evli ve iki çocuk babası olan şehit kardeşinin cenazesine katılmak üzere Eskişehir'e gideceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'ndan Dağlıca açıklaması: Şehit haberleri içimizi dağlıyor

3. ŞEHİT İZMİRLİ ASTSUBAY SAMET ÇAKIR  

Hakkari'nin Yüksekova kırsalında güvenlik güçlerinin iki gündür devam eden operasyonları sırasında çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden birinin de 28 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Çakır olduğu öğrenildi.  Şehit astsubayın İzmir'in Bornova ilçesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Çakır'ın İzmir'in Bornova ilçesi Atatürk Mahallesi'nde oturan ailesine acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi. Ailesi'nin oturduğu apartmana bayraklar asılan şehit Çakır'ın nişanlı olduğu ve yakın zamanda düğün yapacağı öğrenildi. Hakkari'de 1 yıldır görev yapan şehit Çakır'ın memleketi Trabzon'da Gülbahar Hatun Camii'nde toprağa verileceği belirtildi. Öte yandan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila şehit Samet Çakır'ın evine gelerek baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

HAKKARİ/DHA-AA