Daha anne karnındayken dayak yedi, yürüyemiyor...

Henüz annesinin karnındayken babasının attığı dayak sonucu beyninde hasar oluşan iki buçuk yaşındaki Ebru, yürüyemiyor, konuşamıyor. Anne Dilek Birdal'ın ise dayaktan kulakları zor işitiyor.

ADANA - Henüz annesinin karnındayken babasının attığı dayak sonucu beyninde hasar oluşan iki buçuk yaşındaki Ebru, yürüyemiyor, konuşamıyor. Anne Dilek Birdal'ın ise dayaktan kulakları zor işitiyor. Annesinin anlatımına göre Ebru şiddeti doğmadan tanımış:
"Hamileyken kocam ve ailesi bana sürekli şiddet uyguladı. Eşimin dayakları sonucu iki kulak zarım da patladı, duymakta güçlük çekiyorum. Şiddete daha fazla dayanamayınca kocamdan ayrılarak annemin yanına yerleştim. Doğum için hastaneye gittiğimde kızımın beyninde hasar olduğunu öğrendim. Karnımdayken aldığı darbeler sonucu beyninde hasar oluşan Ebru, ölüm tehlikesini atlattı, ancak sinir sistemindeki hasar nedeniyle ayaklarını kullanamaz hale geldi. Ebru beyindeki hasar nedeniyle gelişimini tamamlayamadı. 2.5 yaşında ama hâlâ konuşmuyor."
Uçurtma yapıp satarak evin geçimini sağlayan anneanne Fadime Öztürk'se yardım bekliyor: "Talihsizliklerin sonu gelmedi. Ben de geçirdiğim kaza sonrası ayaklarıma platin takılmasıyla çalışamaz hale düştüm. Yürüyemediğim için uçurtma satamıyorum. Kızım da duyma sorunu yüzünden iş bulamıyor. Dört aydır eve para girmiyor. Yardımseverlerin ve Türkiye Sakatlar Derneği'nin desteğiyle geçinmeye çalışıyoruz. Kirayı ödeyemezsek şu anda kaldığımız kapıcı dairesinden de çıkarılacağız."