Dalan üniversiteden resimlerini kaldırttı

Dalan üniversiteden resimlerini kaldırttı
Dalan üniversiteden resimlerini kaldırttı
Hakkındaki yakalama kararı kaldırıldıktan sonra Türkiye'ye dönen Bedrettin Dalan, kurucusu olduğu Yeditepe Üniversitesi'nda asılı olan resimlerini kaldırttı. Dalan, öğrencilere hitaben konuşmasında, "Kendine güvenen, özgüveni olan, dünyayı kucaklayan, en az 100 bin genç yetiştirdim. Bu benim ordum değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu, Atatürk'ün ordusu" dedi.

RADİKAL - Ergenekon soruşturması sürecinde Türkiye ’den ayrılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, bugün , kurucusu olduğu üniversite öğrencilerine hitap etti. Dalan, salonda bulunan öğrencilere hitabında “Çocuklarımı özledim” dedi. Dalan’ın ilk isteği ise, kendisinden sonra asılan resimlerinin kaldırılması oldu.

Ergenekon soruşturması sürecinde Türkiye’den ayrılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, dün, kurucusu olduğu üniversite yıllar sonra öğrencilerle buluştu, onlara hitap etti hitap etti. Dalan, salonda bulunan öğrencilere yaptığı konuşmada “Çocuklarımı özledim” dedi. Dalan’ın ilk isteği ise, kendisinden sonra asılan resimlerinin kaldırılması oldu.

Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç salonunda öğrencilere hitap eden Dalan konuşmasında şunları söyledi: “Kendine güvenen, özgüveni olan, dünyayı kucaklayan, en az 100 bin genç yetiştirdim. Bu benim ordum değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu, Atatürk ’ün ordusu. Hiçbir şekilde kendi okullarıma kendi resimlerimi astırmadım. Yokluğumda asmışlar. Teşekkür ederim. Ancak bugünden itibaren toplayın. Sadece Atatürk’ün resimleri olur bu üniversitede” dedi.

Dalan konuşmasının devamında “İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi öğrencileri olduğu sürece gözüm arkada kalmayacaktır. Tüm her şey sizindir” diye ekledi.

Bedrettin Dalan Türkiye'ye döndü