Dalmaz Center'a bu yılın 11. nafile baskını

'Dalmaz'ın inadı inat

Etiler'deki Dalmaz Center, kumar yüzünden yılın 11. baskınını da yedi. Operasyonda 15 kişi gözaltına alındı ve ifadelerden sonra serbest bırakıldı. Bir rulet masasıyla oyun pullarına da el konuldu.

İSTANBUL - Kumar oynatıldığı için daha önce defalarca basılıp mühürlenen Dalmaz Center'a önceki gece, bu yılın 11. baskını gerçekleştirildi.
Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, bir ihbar üzerine Etiler'deki Dalmaz Center'a yaptıkları baskında 15 kişi gözaltına alınırken, bir rulet masası ile oyun pullarına el konuldu. Gözaltına alınan 15 kişi, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Dalmaz Center'daki Özak Oyun Makinaları, Ekipmanları San. Dış. Tic. Ltd. Şti.'ye yapılan baskınlar, 'Kurtlar Vadisi' dizisinin bir sahnesinin burada çekilmesiyle başladı. Peşi sıra gelen baskınlara karşın kumarhane yasal boşluktan yararlanarak her seferinde açıldı. Yedinci baskında gözaltına alınan işletme sahibi Cengiz Kaya, Kabahatler Kanunu'na göre 5 bin YTL para cezasıyla serbest bırakılmıştı.
Türk Ceza Kanunu'nun 228. maddesine göre kumar oynamanın bir cezası bulunmuyor. Kumar oynatan kişiye ise bir yıla kadar hapis ve para cezası verilmesi öngörülüyor. Ancak cezanın verilmesi için oyun masalarının üzerinde para bulunması gerekiyor. Bu tür mekânların kapısında bekleyen ya da kamera sistemlerinin başında bulunan kişiler, polisin geldiğini kumarhanedekilere bildiriyor. Polis içeri girdiğinde kumar oynayan kimseyi tespit edemediği için sadece kumar malzemesi bulundurmaktan işlem yapılabiliyor.