Damat dehşeti: Üç ölü, bir yaralı

İsmail Ekici, kendisini terk eden eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü, kayın biraderini de yaraladıktan sonra kaçtı.
Haber: ADEM GÜVEN / Arşivi

İZMİR - İsmail Ekici, kendisini terk eden eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü, kayın biraderini de yaraladıktan sonra kaçtı.
Bir süre önce eşiyle tartışan Yıldız Ekici, evini terk edip, üç çocuğuyla birlikte Karşıyaka'nın Bayraklı semtindeki babasının evine yerleşti. İşsiz olan İsmail Ekici, önceki gün saat 03.30 sıralarında kayınpederinin evine gitti. Alkollü olduğu öne sürülen Ekici, elinde pompalı tüfekle bağırıp eşinin kendisiyle gelmesini istedi.
İsmail Ekici, eşinin, kendisiyle gelmeyeceğini söyleyince çılgına döndü ve evin kapısını tekmeyle açıp içeri girdi. Ekici, karşısına çıkan kayınpederi Nasip Sandıklı ve kayınvalidesi Rahime Sandıklı'yı vurdu. Ekici daha sonra tüfeği eşi Yıldız Ekici'nin başına doğrultup ateş etti. Üç kişi olay yerinde yaşamını yitirirken, Ekici kaçmaya başladı.
Daha önce evi kundaklamış
Bu sırada silah seslerini duyup babasının evine doğru giden Yıldırım Sandıklı, eniştesiyle karşı karşıya kaldı. Ekici, kayınbiraderine de tüfeği doğrultup ateşledi. Yıldırım Sandıklı, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İsmail Ekici, kaçıp izini kaybettirdi. Polis her yerde Ekici'yi aramaya başladı.
İddiaya göre, İsmail Ekici'nin, dört ay önce de kayınpederinin oturduğu evi kundaklamaya kalktığı, ancak polis kayıtlarında olayın faili meçhul olarak kaldığı öğrenildi. Olay yerine gelen Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Cengiz Sandıklı, ölen Nasip Sandıklı'nın amcası olduğunu, damadı hakkında daha önce kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
Çocuklarına dokunmadı
Olay sırasında evde bulunan çiftin çocukları Derya ve Halil Ekici ise, yaşadıkları karşısında şok geçirdi. Halil Ekici, "Babam önce dedemi, sonra da anneannemi öldürdü. Daha sonra koridorda duran anneme ateş edip başından vurdu. Babamla göz göze geldik. Bana ve ablama bir şey yapmamasını söyledim. İkimize boş gözlerle bakıp gitti" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7468207468200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.