Dana eti diye at ve eşek eti satmışlar! İşte o firmalar...

Dana eti diye at ve eşek eti satmışlar! İşte o firmalar...
Dana eti diye at ve eşek eti satmışlar! İşte o firmalar...
Gıda Bakanlığı dana eti diye at ve eşek eti satan firmaları deşifre etti. Taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünler arasında et, süt ürünleri, bal, zeytinyağı ve alkollü içeceğin de bulunduğu 171 parti ürün yer alıyor.

RADİKAL -   Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et, süt ürünleri, bal, zeytinyağı ve alkollü içeceğin bulunduğu 171 parti ürün ile içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen takviye edici gıda, çikolata ve kahvenin yer aldığı 40 parti ürünü kamuoyu ile paylaştı.

Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde açıklandı.

Birinci grupta taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlerle ilgili toplam 171 parti ürün yer aldı. Taklit ve tağşiş edilmiş ürünleri üreten firmalar hakkında 14 bin 649’ar lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

DANA ETİ DEDİLER, AT VE EŞEK ETİ ÇIKTI

İkinci grupta ise laboratuvar analizleri sonucunda sağlığı tehlikeye düşürebilecek şekilde içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen 40 parti ürün açıklandı. Bu ürünler, masrafları sorumlusuna ait olmak üzere piyasadan toplatılacak ve ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecek. Ayrıca söz konusu ürünleri üreten veya piyasaya arz edenler hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Bakanlığın deşifre ettiği firma ve restoranlar arasında, dana eti diye at ve eşek eti satanlar da bulunuyor.

İŞTE O FİRMALAR