Danimarkalı anne oğula Erdoğan'dan yardım eli

Türkiye'de kaza geçiren Danimarkalı 30 yaşındaki Heidi Hermansen ve 6 yaşındaki oğlu Matias Hermansen, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesiyle ambulans uçakla ülkelerine gönderildi.

ANTALYA - Türkiye'de kaza geçiren Danimarkalı 30 yaşındaki Heidi Hermansen ve 6 yaşındaki oğlu Matias Hermansen, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesiyle ambulans uçakla ülkelerine gönderildi.
Üç aylık tatil için Danimarka'dan Türkiye'ye gelen Hermansen ile oğlu, 10 Temmuz'da Korkuteli'nde kaza geçirdi. Özel Anadolu Hastanesi'nde tedavileri 40 günü bulan Hermansen'lerin masraflarını sigorta şirketi karşılamadı. Danimarka'daki gazeteler yardım kampanyaları başlattı. Tatil için geçen hafta Antalya'ya gelen Başbakan hastaneyi arayarak sorunun çözülmesini istedi. Bu talimat üzerine hastane yönetimi, 124 bin YTL masrafın 29 bin YTL'sini almama kararına vardı. Geri kalan rakamın trafik sigortasından karşılanacağını bildirdi.
Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'dan ambulans uçak getirildi. Uçak, dün yaralı anne Hermansen ile yoğun bakımdaki oğlunu ülkelerine götürdü.