Danimarkalı bakan Ortaköy'de iyi tanınıyor: Ooo abi de burdaymış!

Danimarkalı bakan Ortaköy'de iyi tanınıyor: Ooo abi de burdaymış!
Danimarkalı bakan Ortaköy'de iyi tanınıyor: Ooo abi de burdaymış!
AB Bakanı Egemen Bağış, Danimarka Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Nick Haekkerup ile Ortaköy sahilinde dolaşırken kendisinden para isteyen bu kişi, Danimarkalı bakana, "Ooo abi de buradaymış" dedi.

İSTANBUL - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Danimarka Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Nick Haekkerup ile Ortaköy'deki ofisinde bir araya geldi. Danimarkalı bakan görüşmeye 5 dakika erken geldi ve sahile inerek gezinti yaptı. Daha sonra gelen bakan Bağış da sahile inerek Danimarkalı bakan ile bir araya geldi. Bakan Bağış, Danimarkalı bakana sahili gezdirerek yapılar hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 5 dakika süren gezintinin ardından bakanlar ofise doğru gitti.
Bu sırada bir kişi bakanların yanına yaklaştı. Önce, "Selamünaleyküm" diyen bu kişi ardından bakanlara asker selamı verdi. Sokakta yaşadığı belirtilen bu kişi Bağış'ın elini öpmek istedi ancak bakan izin vermedi. Danimarkalı bakanı gören bu kişi, “Ooo abi de buradaymış" dedi. Bu kişinin Danimarkalı bakana tepkisi gülüşmelere neden oldu. Korumaların engel olmaya çalıştığı 55-60 yaşlarındaki vatandaş, bakanları akşam sahile çağırdı. Daha sonra para isteyen kişiye, Bakan Bağış korumasına bilgi vererek yardımcı olmasını istedi. Daha sonra esnaflarla sohbet ederek ofise ilerleyen bakanlara kumpir ikram edilmek istendi. Ancak bakan Bağış, "Kumpir için daha erken" diyerek isteği geri çevirdi. Bu sırada başka bir esnaf ise “Önce bizdeki özgürlüğü tatsınlar. Bizde çok fazla onlarda az" diye konuştu. (Sinan BİLGİLİ/DHA)