Danışman koruması 3 kişiyi bıçakladı

Danışman koruması 3 kişiyi bıçakladı
Danışman koruması 3 kişiyi bıçakladı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Danışmanı Akif Çiftçi'nin koruması Soner Yılmaz, 3 kişiyi bıçakla yaraladı. Polis, Soner Yılmaz'ı gözaltına alınırken, olayda kullanılan bıçağa da incelemek üzere el koydu.

RADİKAL - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ı Burhanettin Kocamaz'ın Danışmanı Akif Çiftçi'nin koruması bıçakla dehşet saçtı. İddiaya göre korumaSoner Yılmaz, bir süredir aralarında husumet bulunduğu öne sürülen Göksel Eskitank ile tesadüfen karşılaşınca aralarında başlayan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Bu sırada, bulvar üzerinde bulunan bir büfeden ekmek bıçağını aldığı öne sürülen Soner Yılmaz, kavga ettiği Göksel Eskitank ve arkadaşları Ufuk Öke ile Murat Bozkurt'u, bacaklarından bıçakla yaraladı.

3 arkadaş kanlar içinde yere yığılırken, Göksel Eskitank ile Ufuk Öke olay yerine ulaşan ambulasla Toros Devlet Hastanesi'ne, Murat Bozkurt ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olay yerine kısa sürede ulaşan polis ekibince yakalanan ve kavga sırasında kafasına darbe alan Soner Yılmaz'da, Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yılmaz, tedavisi yapıldıktan sonra gözaltına alındı. 

Olayın duyulması üzerine her iki taraf yakınları şüphelinin gözaltında tutulduğu Mağazalar Polis Merkezi'ne akın etti. Olayı haber alan Başkan Kocamaz'ın danışmanı Akif Çiftçi'de, polis merkezine gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

Toros Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam eden Ufuk Öke, "Ben aracımla maddi hasarlı bir kaza yaptım. Kazayı duyan arkadaşlarım Göksel ile Murat yanıma geldi. Bu sırada, yanımızdan geçen Soner Yılmaz'la arasında bir anda kavga çıktı. Soner büfeden aldığı bıçakla üçümüzü de yaraladı. Soner ile arasında ki husumetin ne olduğunu bilmiyorum" dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.
DHA-Mustafa İNSAN