Danıştay tetikçisine dört 'müebbet' istendi

Danıştay'a ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili davada Danıştay'da tetiği çeken avukat Alparslan Arslan ve üç suç ortağının dörder kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

ANKARA - Danıştay'a ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili davada Danıştay'da tetiği çeken avukat Alparslan Arslan ve üç suç ortağının dörder kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen davanın dünkü duruşmasında, esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanıklardan Alparslan Arslan, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Erhan Timuroğlu'nu, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmak ve bu amaçla örgüt kurmakla suçladı. Sanıkların dörder kez ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istedi. Savcının Cumhuriyet gazetesine saldırısından dolayı talep ettiği cezalarsa şöyle: Arslan için 21-72 yıl, sanıklar Salih Kurter ve Aykut Metin Şükre beş-10 yıl, Süleyman Esen 10-22 yıl, Tekin Irşi 33-75 yıl. Diğer sanık Ayhan Parlak'ın ise delil yetersizliğinden beraati istendi.