Danıştay üyesi Yurdabak intihar etti

Danıştay üyesi Yurdabak intihar etti
Danıştay üyesi Yurdabak intihar etti
Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak kendini vurdu. Yurdabak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Yurdabak yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı

RADİKAL - Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 54 yaşındaki Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak, tatil yaptığı yazlıkta kalbine ateş ederek yaşamına son verdi. Sabah ailesiyle kalkıp kahvaltı eden Yurdabak, ‘Yürüyüş yapacağım’ diyerek evden çıktıktan sonra evin önündeki yeşillik alanda kalbine ateş etti. Yurdabak, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yurdabak’ın tayinin Ankara ’ya çıkması ancak ailesinin İstanbul ’da kalmak istemesi üzerine depresyona girdiği iddia ediliyor.

'BUNALIMDAYIM'

Yurdabak'ın yaşamına son vermeden önce yakın çevresine 'Bunalımdayım' dediği öğrenildi.

YURDABAK KİMDİR?

Ali Yaşar Yurdabak, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldu. 1990'da İstanbul İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla; Danıştay Tetkik Hakimliği, Edirne Vergi Mahkemesi Üyeliği, Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği, Van ve Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı yaptı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı'yken  15 Aralık 2014 tarihinde Danıştay Üyeliğine atandı. Yurdabak, o tarihten bu yana Danıştay'da çalışıyordu.