Danıştay ve Ergenekon davaları yarın birleşiyor

İSTANBUL - Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun da aralarında bulunuğu 27’si tutuklu 86 sanıklı Birinci Ergenekon Davası’nın görülmesine 52 günlük aradan sonar yarın 102. duruşmayla devam edilecek.
Daha önce yapılan duruşmalarda duruşmalarda tutuklu 46 sanıktan 19’unu tahliye eden mahkeme, en son 12 Haziran 2009’da gördüğü duruşmayı, heyetin yıllık izne ayrılması, İkinci Ergenekon Dava dosyasının incelenecek olması nedeniyle 3 Ağustos’a bırakmıştı. Ergenekon ile Danıştay üyelerine saldırı davasına ilişkin birleştirilmesi kararı da yarınki duruşmada açıklananacak.
Mahkeme heyeti bu kapsamda Danıştay 2. Dairesi üyelerine ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin davanın tutuklu sanıkları Alparslan Arslan, Erhan Timuroğlu, Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Tekin Irşi ile tutuksuz sanıklar Aykut Metin Şükre ile Salih Kurter’e duruşmaya katılmaları için davetiye gönderdi. (Radikal)