Dar gelirli çift yediz şaşkını

İkinci çocuk için özel bir tedavi merkezine giden Sibel ve Hüseyin Deniz, yediz bebek beklediklerini öğrenince şaşkına döndü.

İZMİR - İkinci çocuk için özel bir tedavi merkezine giden Sibel ve Hüseyin Deniz, yediz bebek beklediklerini öğrenince şaşkına döndü. 600 YTL'lik işçi maaşıyla Aliağa'da yaşayan 15 yıllık evli Deniz çifti, dört yıl önce İzmir'deki Central Hospital Hastanesi'nde Opr. Dr. Özer Gürbüz'e tedavi oldu. 'Aşılama' yöntemiyle bir erkek çocuk doğuran 30 yaşındaki Deniz, ikinci çocuk için yeniden Gürbüz'e başvurdu.
Yine aşılama yöntemi uygulanan Deniz, hamileliğinin 8. haftasında yediz bebek beklediğini öğrendi. Deniz, "İmkân olsaydı hepsini dünyaya getirirdim.
Ama sekiz çocuğa nasıl bakarız" dedi. Hüseyin Deniz de, "Buruk bir mutluluk yaşıyoruz" diye konuştu.
Tıp literatüründe ender görülen bir durumla karşı karşıya olduklarını belirten Gürbüz ise şunları söyledi: "Bebeklerin durumu iyi. Ancak anne sağlığını tehdit ederse, iki-üç çocuğu bırakmak suretiyle en geç üç hafta sonra diğer bebekleri eksilteceğiz."
Daha önce kısırlık tedavisi sonrasında yediz bebeğe hamile kalan Erzurumlu Nur Sema Karabacak, İstanbul Memorial Hastanesi'nde 2000 yılında yaptığı doğumda bebeklerinden dördünü kaybetmişti.


    http://www.radikal.com.tr/7381907381900

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.