Darbe isteyenlerin kanları depreşti

Darbe isteyenlerin kanları depreşti
Darbe isteyenlerin kanları depreşti

BURSA-Bursa’da konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mısır’da askerin yönetime el koyması ve çıkan olaylarda 30 kişinin ölmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye olarak geçmişte yaşanan acı tecrübelere bakıldığında Mısır halkını çok daha iyi anlayabildiklerini anlatan Arınç, şunları söyledi: “Bir zamanlar ‘Ordu darbe yapsın’ diye bekleyenlerin biz uslandığını zannediyorduk ama kanları depreşiyor. Bir yerlerdeki bu hareketleri görüp ‘Ah bizde de olsa keşke’ özlemini çekenler var. Sayıları biraz azalmış da olsa alınacak çok dersler var. Bu bir darbedir. Seçimle gelenler ancak seçimle ve sandıkla giderler. Adını darbe olarak koymasan da bu bir darbedir. Yazık. Hükümet, cumhurbaşkanı hata yapmış olabilir. Ama bu hataların hiçbirisi insan hayatına mal olmadı. Siyasetçilerin, hükümetlerin hata yapması mümkündür. Ama bunun karşılığı darbe yapmak değildir. Tüm muhalefeti kastetmiyorum ama Sayın Kılıçdaroğlu , burada yaşanan gelişmeleri yorumlarken aslında aba altından Ak Parti ’ye sopa göstermek istiyor. Çok yazık. ‘Sonunuz böyle olur ha! Ayağınızı denk alın’ demek bir ana muhalefet parti liderine, iktidara gelecek, gelmesi muhtelem bir partinin genel başkanına yakışmıyor.”


  http://www.radikal.com.tr/114074211407423

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tebrikler sayın Arınç - serdengectiali

  Mısır halkını çok iyi anladığına göre nihayet demokrasiye uygun davranışlar içine girmeye başlayacaklar herhalde. Mısır halkının tek istediği demokrasiydi. İyi ama Türkiye halkının da tek istediği buydu, yabancı halkı anlayıp da kendi halkını anlamamak ileri teokrasi gereği olsa gerek!

  darbe ortamını, - guvent

  siyasiler yaratır ve isterler askerde verilen talimatı yerine getirir.bakarsan bağ bakmazsan darbe olur.!!!

  sivil darbeciler - kizil1984

  bıktık sizin diktatörce ve din baskılı yönetiminizden, millete dinden, ahlaktan, helalden, haramdan bahsediyorsunuz, kendi çoluk-çocuk ve yandaşlarınızın nasıl haksızca zenginleştiğini de görüyoruz, bıktık artık senin timsah gözyaşlarını izlemekten, def-olun gidin