Darülaceze'de 'mobbing' eylemi: Hakarete uğruyoruz

Darülaceze'de 'mobbing' eylemi: Hakarete uğruyoruz
Darülaceze'de 'mobbing' eylemi: Hakarete uğruyoruz
Darülaceze çalışanları, son beş yıldır yöneticileri tarafından hakaret, aşağılanma ve psikolojik baskı gibi mobbing uygulamaları yaşadıkları iddiasıyla kurum önünde basın açıklaması yaptı.

İSTANBUL Darülaceze'de yöneticilerin mobbing uyguladığını belirten bir grup Sağlık Emekçileri Sendikası (SES)üyesi, Darülaceze önünde basın açıklaması yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yelekçi'nin de destek verdiği açıklama sırasında,  'Mobbing uygulamasına hayır' diye slogan atıldı. 

Sağlık Emekçileri Sendikası tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan çalışanlardan Sevim Özgenç “Darülaceze çalışanları olarak son beş yıldır büyük baskılarla karşı karşıyayız.  Mevcut yöneticiler tarafından sürekli hakaret, aşağılama ve psikolojik baskı altında tutulmaktayız. Yer değişiklikleriyle ya da vermeme şeklinde keyfi uygulamalarla işimizi bırakmaya ya da emekli olmaya zorlanmaktayız. Ağır iş koşulları nedeniyle psikolojik olarak iyi durumda olmayan biz çalışanlar, intihar edilecek noktaya getirilmekteyiz" dedi.

'ARKADAŞIMIZ HASTANELİK OLDU'

Darülaceze çalışanları, bir çalışanın sabah saatlerinde yöneticinin mobbing uygulaması nedeniyle, kafasını cam kapıya çarptığını ve hastanelik olduğunu açıkladılar. CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yelekçi de yaptığı açıklamada “Bu yapılan mobbing uygulamasıdır. Darülaceze'de çalışan çok sayıda insana yapılmaktadır. Bununla ilgili Ankara 'ya döner dönmez bir soru önergesi hazırlayacağız. Çalışanlarımız yalnız değildir. Biz onların arkasındayız" dedi.

(Hasan YILDIRIM / DHA)