Datça ve Marmaris'te kasım ayında deniz keyfi

Datça ve Marmaris'te kasım ayında deniz keyfi
Datça ve Marmaris'te kasım ayında deniz keyfi
Muğla'nın turistlik ilçeleri Datça ve Marmaris'te, Kasım ayında yaşanan yazdan kalma günler imrendirdi. Güneşli ve sıcak havayı fırsat bilenler, plajları doldurdu.

MUĞLA – Hava sıcaklığının 25, deniz suyu sıcaklığının 21 dereceye ulaştığı Datça'da, başta ilçe merkezindeki 'mavi bayraklı' Hastanealtı Plajı olmak üzere kumsal dolup taştı. Kimi vatandaşlar yüzerken, bazıları da güneşlenmeyi tercih etti. Minik öğrencilerin plajda ödevlerini yaptığı görüldü.

Kentte 23 yıldır yaşadığını belirten emekli hemşire 61 yaşındaki Ayfer Özarslan, "Datça muhteşem bir yer. Burayı gördükten sonra bir daha ayrılamadım. Güneş ve deniz harika, yılın her ayı denize girmek mümkün" diye konuştu.

Emekli bankacı 62 yaşındaki Nuray Gürses de yılın büyük bir bölümünü Datça'da geçirdiğini belirterek, "Geçen hafta seçimler nedeniyle oy kullanmak üzere kısa bir süreliğine İstanbul'a gittik. Isınmak için kaloriferleri yakmak zorunda kaldık. Kendimi Datça'ya zor attım. Kasım ayında denize girip, güneşleniyoruz. Deniz suyu ve hava sıcaklığı arasında fark olmadığı için rahatlıkla yüzebiliyoruz" dedi.

Ardahan ve Kars'ta kar yağışı başladı

MARMARİS DE FARKSIZDI

Hava sıcaklığının 22, deniz suyunun 17 derece olduğu Marmaris'te de imrendiren görüntüler oluştu. Güneşli havayı fırsat bilenler, öğle saatlerinde Atatürk Caddesi ve Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii'nde sahil yürüyüş yollarına akın etti. Bazıları deniz manzaralı restoran ve kafeteryalarda dinlenirken, kimileri yürüyüş yaptı. Bazı kişiler çocuklarıyla oyun parklarını yolunu tuttu. Güneşli havanın nimetlerinden yararlanan bazı kişiler, plajları doldurdu. Deniz bisikletine binenler de oldu. Bazıları da oltalarını alarak balık avlamayı tercih etti.

Kış aylarını Marmaris'te geçiren Melahat Dikbaş, "Marmaris'in kışı bahar havasında geçiyor. Havası, doğası her şeyi temiz. Güneşli havayı gördüğümüzde hemen plaja gelerek denize giriyoruz" dedi.

(Mehmet ÇİL / DHA)