Dava trafiği kalp ritmini bozdu

İki gün süren mahkeme maratonu, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın sağlık durumunu bozdu. YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, önceki gün katıldığı ve...

VAN - İki gün süren mahkeme maratonu, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın sağlık durumunu bozdu. YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, önceki gün katıldığı ve adliyede 6 saat kaldığı duruşmanın ardından Aşkın'ın kalp ritminin bozulduğunu ve tansiyonunun yükseldiğini söyledi.
Van Cumhuriyet Savcılığı'nın kendilerine bir yazıyla Aşkın'ın duruşmalara katılıp katılmayacağını sorduğunu belirten Şahin, şunları söyledi: "Sağlık durumu iki gün üst üste duruşmaya katılmasına el vermiyordu. Ancak hocamız duruşmalara katılmak istedi. Bize bir an önce yargının sonuçlanması açısından mahkemeye çıkmak istediğini söyledi. Bunun üzerine biz de hekim gözetimi altında sakınca yaratmayacağını belirttik. Duruşmanın yarım saat süreceğini tahmin ediyorduk, ama altı saat sürdü. Halen kalp ritm bozukluğu ve tansiyonunun yüksekliği devam ediyor."


    http://www.radikal.com.tr/7662057662050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.