Davada iki kilit isim var

Yücel Aşkın'ın tutuklanmasına giden süreçte iki kişinin büyük rol aldığı iddia ediliyor. Rektörler Komitesi'nin bildirisinde de bu iki kişiye dikkat çekiliyor.

ANKARA - Yücel Aşkın'ın tutuklanmasına giden süreçte iki kişinin büyük rol aldığı iddia ediliyor. Rektörler Komitesi'nin bildirisinde de bu iki kişiye dikkat çekiliyor. Bunlardan biri, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in kardeşi Ramazan Çelik. Diğeri ise daha önce rektör Aşkın tarafından hakkında soruşturma açılan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi çalışanlarından Sedef Er. İddialar şöyle:
Sedef Er: Daha önce eski rektörün özel kalemiydi. Ardından İdari Mali İşler Daire Başkanlığı yaptı. Ancak dış krediyle ilgili bir görevini tam yapmadığı nedeniyle hakkında rektör Aşkın'ın açtığı soruşturmanın ardından görevinden alındı. Sonra da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na getirildi. Aşkın'ı ihbar eden Er, daha sonra açılan soruşturmada bilirkişi
olarak görevlendirildi.
Ramazan Çelik: Tıp Fakültesi'nde genel sekreter olarak görev yapıyor. Çelik hakkında, yine üniversite rektörlüğü tarafından cihaz alımı projesindeki ihmali nedeniyle soruşturma açıldı. Çelik'in, hakkında açılan soruşturma sırasında emeklilik dilekçesi verdiği, ancak daha sonra dilekçesini geri aldığı belirtiliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7607397607390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.