Davut 'neşeli' oldu, İdris 'öfkeli'

Davut 'neşeli' oldu, İdris 'öfkeli'
Davut 'neşeli' oldu, İdris 'öfkeli'
Kayseri'de Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi'nden önceki gün kaçan ve görevliler tarafından uyuşturucu iğneyle yakalanan şempanzenin "Davut" olan adı "Neşeli" olarak değiştirildi.

 

KAYSERİ - Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, ziyarete açık barınakların kışlık bölümünde sergilenen 2 şempanze bulunduğu belirtildi.
Açıklamada, şempanzelerin yaklaşık 1 ay önce Ankara Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesinden, Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesine nakledildiği ifade edildi.
Ankara Hayvanat Bahçesinde "Davut ve İdris" isimleri verilen iki şempanzenin isimlerinin Harikalar Diyarı'nda "Neşeli ve Öfkeli" olarak değiştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"23 Ekim Çarşamba günü öğleden sonra meraklı ziyaretçilerden birinin bakıcı koridoruna girerek şempanzenin bulunduğu barınağın kapısının kilidini açması üzerine 2 şempanzeden biri olan ve intibak safhasında olan 'Neşeli' barınak dışına çıkarak, firar etmiştir. Kısa süre içerisinde uyuşturucu iğne yapılarak bayıltılan 'Neşeli' bakıcıları tarafından tekrar barınağına götürülmüştür. Kısa süren firarı süresince hiç kimseye zarar vermeyen 'Neşeli', ziyaretçilerin ellerini öpmesiyle tanınan ve son derece zeki bir hayvandır." (AA)