Davutoğlu: Ankara'daki saldırıyı YPG mensubu bir kişi gerçekleştirdi

Davutoğlu: Ankara'daki saldırıyı YPG mensubu bir kişi gerçekleştirdi
Davutoğlu: Ankara'daki saldırıyı YPG mensubu bir kişi gerçekleştirdi
Başbakan Davutoğlu Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili olarak, "Olayın failleri tümüyle aydınlatılmış durumdadır. Bu saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü üyeleri ve YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır" dedi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Şu anda olayın failleri konusu, tümüyle aydınlatılmış durumdadır. Bu saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü üyeleri ve YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır" dedi. Davutoğlu, ayrıca saldırıya ilişkin 9 kişinin gözaltına alındığını da söyledi.

Davutoğlu saldırının failine ilişkin olarak şunları söyledi:

"Kesin bir şekilde, bu saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü mensuplarıyla Suriye'den sızan YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdikleri ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu intihar saldırısını gerçekleştiren Salih Necar isimli, 1992 doğumlu, Kuzey Suriye'de Haseke bölgesindeki Amude şehri doğumludur. Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. 9 kişi gözaltına alınmıştır. Soruşturma derinleştirilerek sürdürülmektedir. Bütün unsurlar tek tek çıkarılacak ve adalete teslim edilecektir. Bu YPG, PYD mensubunun bölücü terör örgütü ile birlikte onların koordinasyonunda bölücü terör örgütünün Türkiye içindeki unsurları ile birlikte Kuzey Irak'tan da bu anlamda bir şekilde destek alan organize bir suç işledikleri artık kesinleşmiş durumdadır."

'RUSYA'YI BİR KEZ DAHA UYARIYORUM' 

"YPG, Suriye rejiminin bir piyonudur. Suriye rejimine dönük her türlü tedbiri almak bizde mahfuzdur. YPG'nin Azez'e doğru ilerlemesi için bombardıman yapan Rusya'yı da bir kez daha uyarıyorum. Aynı zamanda iyi niyetle de olsa DEAŞ'a karşı YPG'ye destek veren müttefik ülkelere de sesleniyorum. YPG bizim kalbimizde terör saldırısı düzenledi. Eğer bu saldırılar devam ederse, YPG kadar onlar da bu sorumluluğu paylaşmış olurlar. Hiçbir NATO üyesi ülkenin, Türkiye'nin kalbinde bize saldırı yönelten bir terör örgütüyle ilişki kurmasını mazur görmeyiz." 

 


  http://www.radikal.com.tr/151302715130279

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  terör bildirgesi - user1082460

  Cemil Bayık bile bizden birileri misilleme yapmış olabilir derken PYD'den suçu atmak isteyenler tam bir akıl tutulmasındadır diyeceğim ama bir gülme geliyor. HDP terörü lanetleyen bildirgeye imza atmıyor neden? Sırtlarını dayadıkları bir örgüt mü yaptı yoksa ?

  Failleri hemen bulmak trend - Zeynepde

  Fransa'da Charlie Hebdo'nun hemen ardindan failler tesbit edildi ve hepimizin bekledigi gibi faillerin ikisi de (nedense) ölü ele gecirildi. Bu failler öyle salakti ki, kimliklerini yanlarina almis, bir de arabada unutmuslari. Sonraki Paris saldirganlari da stadyumun 300 m. ötesinde kimliklerini düsürmüslerdi (Teröristlerin kimlik düsürmeye zaafi var). Fransa hemen terörislerin kimler oldugunu, saldiriyi nasil planladiklarini cabucak dünyaya duyurdu. Bizimkiler niye onlardan asagi kalsin? Biz de hemen saldiriyi düzenleyenlerin kim olduklarini dogum yerine kadar bildik. Fransiz atasözü der ki, köpegini öldürmek isteyen ciftci "köpegim kuduz" der. Bizim Grup Perisan da savaslarini mesrulastirmak icin kimin üstüne atacak, elbette ki YPG'nin. Ancak günlerdir Türkiye'nin ABD ve AB'ye ragmen top atislarina devam etmesinin sirrini anlamaya calisiyordum. Cevap bu haberin son paragrafinda gizli; Bati'nin istegi Rusya'yi bir sekilde Türkiye üzerinden savas sürüklemek ve Ukrayna'dan sonra yeni bir cephe actirmak. Bu da Putin Rejimi'nin iyice zayiflamasina neden olacak. Vay capan ogullari vay! Önden mikrofonlara "Türkiye bombardimani durdurmali" diyorlar, arkadan da sadakatinden bir gram taviz vermeyen Türkiye'ye "devam et" diyorlar. Böyle bir Hükümet her bahceye lazim. Sadakatin uzayi olmuslar (ne zaman degillerdi ki?). :)

  Bravo bravo - Baran

  Tek kelime ile muhteşem bir iş tebrik ederim. Harika bir istihbaratımız var. Olaydan 12 saat bile geçmeden etrafındaki araçların bile eridiği onlarca canına mal olmuş , onlarca yaralının olduğu bir ortamda şak diye buldular şüpheliyi ve bu yetmezmiş gibi tüm bağlantılarını ortaya çıkardılar. Artık bizler de safiane temiz kalplerimizle sizlere inanıyor ve güveniyoruz.Haydi savaşa vurup yok edelim şu PYD yi ,oradan PKK ve YPG geçerkende IŞID i hepsini yok edelim bu gazla değil mi? Ölen o insanların da utanalım lütfen yeter bu kadarda bizi aptal yerine koymayın. Lütfen

  12 saat icinde failleri bulduk. - user448002

  Butun dunya saf, sadece bizim yoneticilerimizin kafasi zehir gibi calisiyor. 12 saat icersinde failer tesbit edildi ve aninda iliski aglari cozuldu. Son on gundur Amerika' ve Avrupa ile PYD teror orgutudur, degildir kavgasi verilirken ve PYD nin buyuk gucler tarafindan teror orgutu gorulmedigi telaffuz edilirken.....PYD tam da bu ortamda Ankara bombalamasinin icinden cikiyor. Ne kadar akilsizmis bu PYD ...

  Allah'ım - Gılgameş

  Allah'ım sen bu beladan kurtar bizi. Binlerce faiili meşhul cinayeti çözemeyen devlet anında meseleyi çözdü! Bu insanların aklı yerinde değil, artık eminim. Onlara diyeceğim tek bir şey var. Buyrun girin savaşa da Türkiye rahatlasın! Bu savaşı kazanamayacakları başından belli. Çünkü bu bu savaşın kazanılacak hiçbir yanı yok. Türkiye parçalanma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Allah sonumuzu hayır etsin. Diyecek başka birşey kalmamıştır. Artık devletten gelen hiçbir habere yorum da yazamayacağım.

  Eğer - memo34

  Türkiye bunu YPG yaptı diye YPG ye saldırırsa herkes bunun bir senaryo olduğunu düşünecektir. Yani saldırı gerekçesini kendisi üreten bir devlet görüntüsü. Şahsen ben Türkiye ABD ye nasıl bir haklılık gerekçesi üretecek diye bekliyordum.

  Bahanee !!! - user1036176

  Tamam bahaneyide buldu savaş için herşey hazır !!!!