Davutoğlu başkanlığındaki özel güvenlik zirvesi bitti

Davutoğlu başkanlığındaki özel güvenlik zirvesi bitti
Davutoğlu başkanlığındaki özel güvenlik zirvesi bitti
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan özel güvenlik zirvesi 20.30 sıralarında bitti. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, "Kamu düzeni ve ulusal güvenliğimizin muhafazası için her türlü tedbirin titizlikle uygulanmaya devam edilmesi ve gereken diğer önlemlerin ivedilikle uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır" denildi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, sıcak gelişmelerin ardından özel güvenlik zirvesini topladı. Çankaya Köşkü'nde saat 17.55 başlayan toplantı 20.30 sıralarında bitti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, son gelişmeler ışığında izlenecek politika ele alındı.

Öte yandan Başbakan, toplantı öncesinde, Çankaya Köşkü’nde Genelkurmay Bakanı Necdet Özel ile de 2.5 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi.

'ÖNLEMLERİN İVEDİKİLRE UYGULAMAYA KONULMASI KARARLAŞTIRILDI'

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında yapılan Özel Güvenlik Toplantısı'nın ardından yapılan açıklamada, "Kamu düzeni ve ulusal güvenliğimizin muhafazası için her türlü tedbirin titizlikle uygulanmaya devam edilmesi ve gereken diğer önlemlerin ivedilikle uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır" denildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu başkanlığında bugün Çankaya Köşkü'nde yapılan güvenlik toplantısında, son günlerde Türkiye 'ye yönelik olarak DAEŞ ve PKK terör örgütlerince gerçekleştirilen saldırıların tüm boyutlarıyla değerlendirildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
Bu bağlamda, çok sayıda sivil vatandaşımızın ölmesine ve güvenlik görevlilerimizin şehit edilmesine neden olan menfur saldırılara karşı alınan tedbirler gözden geçirilmiştir. Kamu düzeni ve ulusal güvenliğimizin muhafazası için her türlü tedbirin titizlikle uygulanmaya devam edilmesi ve gereken diğer önlemlerin ivedilikle uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır.

(AA)