Davutoğlu: O görüntüler için hukuki ve idari soruşturma talimatı verildi

Davutoğlu: O görüntüler için hukuki ve idari soruşturma talimatı verildi
Davutoğlu: O görüntüler için hukuki ve idari soruşturma talimatı verildi
Başbakan Davutoğlu, Şırnak'ta öldürülmüş bir kişinin, güvenlik güçlerine ait zırhlı bir aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve videonun yayınlanmasının ardından Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.

RADİKAL – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak'ta polisle girdiği çatışmada öldürüldüğü öne sürülen bir kişinin bir araca  bağlanarak sürüklendiğini gösteren görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatların verildiğini bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu görüntüleri tasvip  etmediğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir. Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez. Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Türkiye , terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir."

İçişleri'nden zırhlı araçla çekilen ceset soruşturması

Selahattin Demirtaş twitterda bu fotoğrafı paylaştı ve...

 


  http://www.radikal.com.tr/144526614452664

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - Cifter

  Hangi hukuk hangi kanun??? Bu iskenceyi yapan sonunda serbest birakilmayacak mi? Keske bir kezyanilsak!....

  vahset - user1087030

  AKP zihniyeti=Turk polisi= ISIS. Talimatlar fasa fiso, herzaman talimat verildigini duyariz, gerekenin yapıldını hic duymadık, görmedik

  Savaşla bi yere varılmaz.74542 - user403577

  Bu olan gerçekse bu bir savaş suçudur, yanlıştır; yapan cezalandırılmalıdır; ama işte savaş bir kere başladı mı öfkenin nerelere varacağı belli olmuyor;sen yolun altına bomba koyup polisler, askerler geçerken patlatıp onlarca genci parçalarsan, birliğine giden askeri uzaktan vurursan arkadaşları da öfkesine gem vuramayabiliyor. Birlikte yaşayacaksak karakol vs basılmamalı;herkes silahının bırakmalı ve hesaplaşma yalnızca meclisde yürütülmelidir..

  Tanklarla - anaximenes

  toplarla şehirleri kuşatın, halkı ekmeğe muhtaç edin, pencereden kafasını çıkaranı vurun. Sonra "yok, biz o kadar da zalim değiliz" deyip sürüklenen insanlık için soruşturma açın.. Gerçekten size inanırlar mı..