Davutoğlu'ndan flaş vize açıklaması

Davutoğlu'ndan flaş vize açıklaması
Davutoğlu'ndan flaş vize açıklaması
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu AB üyesi ülkelerle Türkiye arasındaki vize muafiyetinin üç buçuk yıl da tamamlanacağını söyledi.

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB Komisyonu Berlaymont binasında AB İçişleri Komiseri Malmström ile Genişleme ve Komşuluk Politikası Komiseri Füle'yle ortak basın toplantısında konuştu.

Davutoğlu, "Brüksel'de tarihi bir günü yaşıyoruz. AB ile mutabakata ulaştık. AB yetkilileri ile 3 yıl omuz omuza çalıştık ve engelleri aştık. Tarih boyu Avrupa 'nın parçası olan Türk halkı en geç 3,5 yıl içinde, süreç erken de tamamlanabilir, vize muafiyeti imkanına kavuşacaktır" 

Türk vatandaşlara vizesiz AB yolu açıldı


  http://www.radikal.com.tr/116452111645219

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hatırda kalan ise - genco940

  seneler öncesinde varılan serbest dolaşım hakkı anlaşmasının bir türlü uygulamaya koydurulamamış olmasıdır. Bu hak zaten vardı ve beceriksizliğimiz neticesi hayata geçirilemedi, direnmelere karşı konulmadı. Buna karşılık gümrük birliği avrupaca havada kapışıldı. Şimdi mevcut suriyelileri başlarından defetmek için kurulan tuzağa paşa paşa düştüğümüzü geri kabul ile kanıtlayarak bir başarıymış gibi takdim ediyoruz.

  ... - Selosl

  Tabi tabi, genel seçimlere kadar oy alabilme oyunu işte, muafiyet falan verilmeyecek görürsünüz.

  hedef - ferdem21

  Pardon da amaç AB ye tam üyelik değil miydi? 3,5 yıl sonra vize hakkına kavuşacağımıza göre AB ye üyeliği uzunca bir süre rafa mı kaldırdık? Çoğu bulamayınca azla yetinmek bu olsa gerek. 2005"te müzakereler başlayalı beri 10 yıl geçecek neredeyse, daha bir arpa boyu yol gidememişiz ya la, sonra bu vize şeysini de lütufmuş başarıymış diye gözümüze sokuyorlar. Ayrıca 30 kuruşluk 'gaz' zammını unutmadım, unutmayalım, unutturmayalım...

  eyvah Avrupa... - teslacrn

  bu hükümetin yakınlaştığı her ülke ya batıyor ya da kaynıyor. Avrupa birliğinin işte şimdi sonu geldi. inşallah ' sevgili kardeşim Barasso ' demezler

  Waaaww inanmıyorum - efeg27

  diyeceğimde gülmekten diyemedim! Ehh tabi bu kadar saf halkı bulunca atıp tutmak serbest. Geri kabul antlaşması yeni bir şey değildir, AB ile yaklaşık 10 yıldır müzakere edilmektedir (3 değil yani! ), ancak ne zaman Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerle de anlaşma imzalanma noktasına gelindi bizim dışişleri apar topar imzalamaya karar verdi! işin içinde karizmayı fena çizdirmek vardı... Kısacası ya mülteciye engel olacağız yada hepsine bakacağız, belki bu sayede elek gibi olan sınırlarımız düzene girer.

  /// - Al Capone

  Bu AB vize muhafiyetini için Turkler için mi yoksa Al kaida cilar için, bir açiklama yapsaniz iyi olur

  . - E.S

  Ben de şimendiferim.