Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...

Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...
Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...
Başbakan Ahmet Davutoğlu Arınç-Gökçek tartışmasına nokta koydu: İki tarafla da görüştüm, tartışma kapanmıştır bence... Başbakan, tartışmanın tekrarı halinde disiplin mekanizmasının işletileceğini de ifade etti.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜRK- İŞ Konfederasyonu'nu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Arınç ile görüştük, kendisine ilkelerimizi söyledim, Sayın Melih Gökçek'e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence" dedi. Dün yaptığı ilk açıklamada taraflar hakkında ' parti disiplininin işletilebileceğini' söyleyen Davutoğlu bugün 'bundan sonraki tartışmalarda' bunun olabileceğini ifade etti.

Ezgi Başaran yazdı. "Arınç-Gökçek kavgasının gizlediği asıl nokta"


İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları:

"Herhangi bir arkadaşın herhangi bir eleştirisi, önerisi varsa önerilecek merkez bellidir. Yapılması gereken en son şey kanıtlanmamış tarzda olan eleştirilerin kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Sağlam bir siyasi kültüre açık bir parti yapısına sahip olmamız dolayısıyla öncelikle parti zemininde gündeme getirilmesi gerekir. Gerekirse saatlerce dinlerim, detaylara inerim.
Bir konuda tahammül edemeyiz, tartışılmamız bir konunun kamu nezdinde spekülatif şekilde paylaşılmasıdır. Herkes kendi görevini yapmalıdır, bunlar ilkesel konulardır, kimsenin ayrıcalığı yoktur. Varolan mekanizmaları by-pass ederek şahsi görüşleri üzerinden partimizin yıpratılması davranışı içinde olunamaz.
Arınç ile görüştük kendisine bu ilkeler çerçevesinde bu ilkeleri söyledim, ben en yakın çalışma arkadaşlarımla en yakın şekilde konuşmayı ele almayı en doğru yol bilirim. Sayın Gökçek'e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence. Parti anlayışımız içinde...Bundan sonra ortaya çıkabilecek tartışmalar için de disiplin kurallarını işletiriz dedim."

Davutoğlu, Melih Gökçek ile görüştü

Alman Die Zeit'ten Arınç-Gökçek krizi yorumu: Erdoğan'ın sarayında ayaklanma

Arınç'ın damadından Melih Gökçek'e yanıt

Arınç'la Gökçek arasındaki mesafe hiç azalmadı!

Nevşin Mengü yazdı: Neye şaşırdım?