Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...

Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...
Davutoğlu'ndan 'kavga' açıklaması: Tekrar ederse...
Başbakan Ahmet Davutoğlu Arınç-Gökçek tartışmasına nokta koydu: İki tarafla da görüştüm, tartışma kapanmıştır bence... Başbakan, tartışmanın tekrarı halinde disiplin mekanizmasının işletileceğini de ifade etti.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜRK- İŞ Konfederasyonu'nu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Arınç ile görüştük, kendisine ilkelerimizi söyledim, Sayın Melih Gökçek'e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence" dedi. Dün yaptığı ilk açıklamada taraflar hakkında ' parti disiplininin işletilebileceğini' söyleyen Davutoğlu bugün 'bundan sonraki tartışmalarda' bunun olabileceğini ifade etti.

Ezgi Başaran yazdı. "Arınç-Gökçek kavgasının gizlediği asıl nokta"


İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları:

"Herhangi bir arkadaşın herhangi bir eleştirisi, önerisi varsa önerilecek merkez bellidir. Yapılması gereken en son şey kanıtlanmamış tarzda olan eleştirilerin kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Sağlam bir siyasi kültüre açık bir parti yapısına sahip olmamız dolayısıyla öncelikle parti zemininde gündeme getirilmesi gerekir. Gerekirse saatlerce dinlerim, detaylara inerim.
Bir konuda tahammül edemeyiz, tartışılmamız bir konunun kamu nezdinde spekülatif şekilde paylaşılmasıdır. Herkes kendi görevini yapmalıdır, bunlar ilkesel konulardır, kimsenin ayrıcalığı yoktur. Varolan mekanizmaları by-pass ederek şahsi görüşleri üzerinden partimizin yıpratılması davranışı içinde olunamaz.
Arınç ile görüştük kendisine bu ilkeler çerçevesinde bu ilkeleri söyledim, ben en yakın çalışma arkadaşlarımla en yakın şekilde konuşmayı ele almayı en doğru yol bilirim. Sayın Gökçek'e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence. Parti anlayışımız içinde...Bundan sonra ortaya çıkabilecek tartışmalar için de disiplin kurallarını işletiriz dedim."

Davutoğlu, Melih Gökçek ile görüştü

Alman Die Zeit'ten Arınç-Gökçek krizi yorumu: Erdoğan'ın sarayında ayaklanma

Arınç'ın damadından Melih Gökçek'e yanıt

Arınç'la Gökçek arasındaki mesafe hiç azalmadı!

Nevşin Mengü yazdı: Neye şaşırdım?

 


  http://www.radikal.com.tr/132106613210667

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne "tekrar ederse" - keryil

  ankara'nin parsel parsel satilmasi mi? kimi grup ve cemaatlere iltimas gecilmesi mi? milyonlari bulan yolsuzluklar mi? yoksa "kamuoyu onunde didisme" mi? sahi, sayin davutoglu kim oluyor da bulent arinc'in suc insadi iceren aciklamalarini parti icerisinde bir anlasmazlikmis gibi kendi otoritesine bagliyor? disiplin kurulu istemiyoruz. mahkeme istiyoruz. hirsizlik bir disiplin sucu degildir. tck'da tanimli bir suctur. ama belli ki sizin acinizdan parti tuzugu kadar degeri yok.

  devlet yonetimine bak! - somun ekmek

  başkentin belediye başkanı ve hükümetinizin sözcüsü, birbirlerini terör örgütü dediğiniz oluşuma yardım yataklık yapmakla suçluyor ve siz bu olayı 'kişisel meseleleridir bir daha yaparlarsa kulaklarını çekerim' diye kapatıyorsunuz öyle mi ? Bu kafayla çadır devleti bile yönetilmez kuzum. Dua edin de size oy veren kitle, allah- kitap - ecdat muhabbetinden uyanıp da rezilliğinizi görmesin.

  Koskoca bir Hiç - Muhammet Sami Bayram

  Kusura bakmayın ama 15 satırlık başbakanın açıklaması hep '' bla .. bla .. bla.. '' lar ile dolu. Ne bilgi, ne tatmin edici bir açıklama var. Oyalama ve sözcük oyunları beni deli ediyor. Başbakan sözcüsü, ülkenin başkentini yöneten adam hakkında hiç te basit olmayan şeyler söyledi. Siz çıkın, '' ilkelerimizi, ilkelerimizle ilkeler çerçevesinde ilkelerimizi belirttik '' . Neden sözcük oyunu yapıyorsunuz ? Özü olmayan, nitelikten yoksun koskoca sözcükleri yığını bir açıklama.

  İnsan - cem_ozgen

  ilkelerden bahsediyor bu olaya bakış acısı tam bir ilkesizlik,bir tanesi diyor ki parsel parsel sattı,8 haziranda n sonra konuşacam buda ilkesizlik eğer sen bu işleri biliyorsan ve sessiz kalıyorsan ortak olmuş oluyorsun islam boyle der haksızlığı bile görmemek bir haksızlıktır sen yolsuzlukları gormuşsun oyle soyluyorsun ama susuyorsun,davutoğluda ilkeden bahsediyor ama olaya mudahelesi tam bir ilkesizlik araştıracağına yolsuzluk ihbarının üzerine gideceğine iki tarafla konuştum ve bu olay kapanmıştır diyor yorum kamuoyunun ALLAH ım sen bizlere hayırlı idareciler nasib eyle !...

  CEEEHAAAAAPEEEEEEEE........ EE? - Ali Karatay

  Başbakan yardımcısı başkentin akp'li belediye başkanına yolsuz diyecek, o buna paralel çetenin uşağı diyecek, ama başbakan öylece seyredecek? Şöyle söylersek anlarlar: Bu AAAAKAAAAAAAAPEEEEE...

  0 - user1044728

  Bu ülkede muhalefet bitmiş vaziyette. Solcular, kemalistlere değinmiyorum bile, sağcılara istedikleri kadar kızssın istedikleri hakareti etsinler yine bu ülkede onlar yani sağcılar yeni bir dönemi başlatacaktır. Akp yi büyüttükleri gibi onun karşısına alternatifi yine onlar çıkaracaktır. İktidarın sıcağına yatmayı seven uyuşuk kedi sol muhalefetten bir kıvılcım beklemek ne kadar abes. Sol demokrasiyi öğrenememiş bir kitle şu anda ülkede. Tepkiyi olgunlaşmadan anarşizme boğup celladı oluyorlar. Oysa sağ seçmen bu işi öğrendi. Ve bu kadar gafa rağmen sesini çıkarmayı dahi düşünmeyen sol seçmene çok güzel cevap verecek sağ seçmenin meyvesi yakında olgunlaşacak.

  Peki Biz Nasıl Katacağız? - topchu

  Tamam siz parti olarak ali çıkarlarınız için konuyu kapatabilirsiniz de biz halk olarak nasıl kapatacağız. Bizim topraklarımız "parsel parsel" "peşkeş" çekilmiş. O ne olacak? Ver mı böyle bir dünya?