Dayak yüzünden dalağından oldu

Beyşehir'de 15 yaşındaki öğrenciyi döverek dalağını kaybetmesine neden olduğu öne sürülen yurt müdürü hakkında, suç duyurusunda bulunuldu.

KONYA - Beyşehir'de 15 yaşındaki öğrenciyi döverek dalağını kaybetmesine neden olduğu öne sürülen yurt müdürü hakkında, suç duyurusunda bulunuldu.
Beyşehir'de bir ilköğretim okulunun 8. sınıfında öğrenim gören M.C, geçtiğimiz hafta karın ağrısı şikâyetiyle Beyşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Kaburga kemiğinin kırılması sonucu dalağı zedelendiği anlaşılan M.C'nin, operasyonla iç kanamasına müdahale edilerek, ezilen dalağı alındı. Antalya'da Kırkkavak Köyü'nde yaşayan aile de hastaneye geldi. Oğlunun dalağının alındığını öğrenen Durmuş C, oğluyla konuştuktan sonra gazetecilere şu iddialarda bulundu:
"Oğlum bir akşam arkadaşıyla akşam kavga etmiş. Yurt müdürü R.E, sinirlenerek tekme tokat dövmüş. Oğlum, 'Müdür bana vurduktan sonra karnımda sıcaklık hissettim. Daha sonra hastaneye kaldırdılar' diyor. R.E hakkında suç duyurusunda bulundum."
Müdür R.E. ise suçlamaları reddederek şunları söyledi: "Bu çocuk yurdumuzda resmi olarak kalmıyor. Kütüphaneden yararlanmak için geldiğini sanıyoruz. Dövme olayı gibi bir şey de yok. Ama çocuklar arasında yaşanan bir olay sonrası bir kaza olmuş olabilir."


    http://www.radikal.com.tr/7450037450030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.