Dayakçı baba psikolojik tedavi görecek!

Dayakçı baba psikolojik tedavi görecek!
Dayakçı baba psikolojik tedavi görecek!
Trabzon Çocuk Mahkemesi, babası tarafından dövüldüğü ortaya çıkınca devlet korumasına alınan 9 yaşındaki Z.E'nin ailesine verilmesi, babası İ.E'nin de psikolojik tedavi görmesi kararı aldı

TRABZON - Araklı'nın Kayaiçi Köyü'nde yaklaşık 2 ay önce meydana gelen olayda ilköğretim okulu öğrencisi küçük kızın, dövülmesi güvenlik kameraları ile görüntülendi. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Savcılık soruşturma açmış görüntülerdeki kişinin 34 yaşındaki İ.E., dövdüğü çocuğun da 9 yaşındaki kızı olduğu belirlenmişti. Gözaltına alınan, İ.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış Z.E.’de annesi ve 6 aylık kız kardeşi le birlikte Trabzon'a getirilerek koruma altına alındı.

Trabzon Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kadın Konuk Evi'nde Z.E.'nin durumunu bugün görüşen Trabzon Çocuk Mahkemesi, küçük kızın ve annesinin de isteğini dikkate alarak ailesine verilmesini, baba İ.E.'nin de psikolojik tedavi altına alınmasını karara bağladı.  Kararın Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne tebliğ edilmesi sonrasında ailenin Araklı İlçesi Kayaiçi Köyü'ndeki eve dönebileceği öğrenildi.