'Dayakçı' başkana hapis cezası

Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile muhabir Mustafa Altıntaş'a yönelik şiddet ve hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılanan Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, bir yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı.

ISPARTA - Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile muhabir Mustafa Altıntaş'a yönelik şiddet ve hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılanan Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, bir yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı.
Isparta'da 9 Şubat 2006 tarihinde Balaman'ın makam odasında meydana gelen olayla ilgili davanın son duruşması Isparta 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmada Balaman'ın yanı sıra koruması Fatih Sarıoğlu da bir yıl dokuz ay hapis cezası aldı. Ancak mahkeme, söz konusu cezaları erteledi. Başkan Balaman, ayrıca Altıntaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle de 7 bin 500 YTL cezaya çarptırıldı. Taş'ın şikâyetinden vazgeçmesi nedeniyle bu kişiyle ilgili dava düştü.
Hasan Balaman'ın makamına çağırdığı gazeteciler, darp edilmiş ve hakarete uğramıştı. Tutuklanan Balaman'ın koruması Fatih Sarıoğlu bir süre cezaevinde kalmıştı.