Dayakçı kocaya eylemci dayağı

Dayakçı kocaya eylemci dayağı
Dayakçı kocaya eylemci dayağı
Antalya Cumhuriyet Meydanı'na Gezi Parkı eylemlerine destek için gelen 33 yaşındaki Mehmet Kaparoğlu, yanında bulunan ve adı öğrenilemeyen eşini dövmeye kalkınca, göstericiler tarafından feci şekilde dövüldü.

ANTALYA - Antalya Cumhuriyet Meydanı'na Gezi Parkı eylemlerine destek için gelen 33 yaşındaki Mehmet Kaparoğlu, yanında bulunan ve adı öğrenilemeyen eşini dövmeye kalkınca, göstericiler tarafından feci şekilde dövüldü. 

Olay, saat 00.30 sıralarında Cumhuriyet Meydanı'nda meydana geldi. Mehmet Kaparoğlu, tartıştığı eşini dövmeye kalkınca eyleme katılan göstericilerden biri müdahale etmek istedi. Kaparoğlu, "Karım değil mi? Döverim de severim de" deyince başka bir eylemci müdahale etti. Bu sırada cebinden bıçak çıkartan Mehmet Kaparoğlu, kendisini uyaran eylemciyi hafif şekilde yaraladı. Bu gelişme üzerine meydandaki kalabalık, Kaparoğlu'nu dövdü. Linç edilmek istenen Kaparoğlu, polisler tarafından önce valilik binasına, ardından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 


BÜLENT TATOĞULLARI / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1137569113756910

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çapulculuk Hukuku - huberhirsch

  Bizim kadar batılı ve rasyonel bir kitlenin yapacağı iş mi bu? Bir insanı (belki eşini) dövmek bir suçtur ve o suçun cezasını fail, hukuka göre çeker. Biz sokaklarda toplanıp, suçu kendi başımıza cezalandırmaya çalışırsak bu işin sonu nereye varır? Cezanın ne olduğuna karar veren sokaklar, yarın öbür gün suçun ne olduğuna da kendi düşünce dünyasına göre karar vermeye başlarsa bu ortada toplumsal barış mı kalır, hukuk mu kalır? Olması gereken şey, orada şiddete uğrayan kadına, göstericiler arasındaki bir avukatın ücretsiz hukuk danışmanlığı önermesi ve failin polise teslim edilmesi idi. Biz çapulculara yakışmadı bu.

  İkiyüzlülük seviyesi - Faithless

  Ülkemiz insanlarının bir hayli yüzsüz olduğunu kabul etmek lazım. Sokak ortasında dövülen kadınlara ses çıkarmayan insanları eleştirip hatta küfürler edip, karısını döven adama hayatı boyunca unutamayacağı bir ders veren çapulculara laf etmek. Bravo. Takdir edilesi insanlarsınız.

  - momentum

  Demek ki herkesin birilerini "dövmek" için bir sebebi var. Yeter ki dövülen, bize göre "hak etsin". Polis, manav veya Gezi eylemcileri, fark etmez. Kodum mu oturturuz, fotoğraftaki gibi. Yeter ki yeri gelsin. Yarın da mesela çevresel atıklara duyarsız birini döveriz.

  madaylonunöbüryüzü - sleepr

  yorumları okudum, hümanistler,barış çemberi yapanlar bir anda oh olsunculara dönmüş. Fikir dediğimiz şey ahmete mehmete göre değişmez. Değişiyorsa kafalar karışık demektir.

  ohh be - M.yavuz

  Gezi eylemi boyunca okudugum en güzel haber.Elleriniz dert görmesin.Yasasin capuling, direnisi.

  Kanıt Varmı? - Clear

  İnanmam,protestoculardan olup karısını döven bir halk aydını(!) öyle mi? Asla inanmam(!).Kadına şiddet,hele o söylediği "karım değil mi,ister severim,ister döverim" sözü,başka kesimlere ait bir şey değilmiydi? Görülen örnekler böyle değilmiydi? Bu eylem,protestocularının hiçbirinin asla yapmayacağı(!) bir şeydir.Kanıt varmı kanıt? MOBESE kamera kayıtları ya da "fotoshopsuz" fotoğraf kareleri varmı? Eğer yoksa hiç kimse beni inandıramaz(!).Olayın görgü tanıkları bile yalan kurguluyor(!) olabilirler.Di mi yani? Olmaz,olmaz dememek lazım.Neden olmasın? Olamaz mı yani? MESAİ YAPIP(!), PRİM ALIYOR(!) olamaz mı,ya da olamazlar mı?

  13 48 de yazan zat... - adiyez

  bu kadar mı okuduğunu ve yazdığını anlamaz adamsın sen? Orada karısını döven ve diğer eylemcilere de bıçak çeken de eylemci değil mi?