Dayakçı müdür açığa alındı

Sarıkamış'taki para yardımında 'adaletli dağıtım' isteyen 12 yaşındaki öğrenciyi sopayla döven okul müdürü açığa alındı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Dünya Bankası işbirliğiyle verilen paranın ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı sırasında, adaletli dağıtım isteyen kız öğrenciyi döverek hastanelik eden okul müdürü açığa alındı.
Sarıkamış Kaymakamı Şemsettin Erkaya, "Paraları hep köyün zenginlerine veriyorsunuz" dediği için Eşmeçayır İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Nilüfer Polat'ı sopayla döven Okul Müdürü Münir Keskin'in, dün açılan soruşturmanın selameti açısından açığa alındığını bildirdi.
Erkaya, Okul Müdürü Keskin hakkında açılan idari soruşturmanın yanı sıra Polat'ın ailesinin de Sarıkamış Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, savcılığın konuyla ilgili işlem başlattığını söyledi.
Dünya Bankası ve Sosyal Yardımlaşmayı Teşvik Fonu'nun işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Sosyal Riski Azaltma Projesi' kapsamında Sarıkamış'ta bin 602 öğrenciye 50'şer milyon lira para yardımı yapılacağını belirten Erkaya, söz konusu köyün ilköğretim okulunda da 35 öğrenciye para yardımında bulunulduğunu bildirdi.
Erkaya, okul müdürünün Nilüfer Polat'a dayak atması sırasında köyde bir infial meydana geldiğini, ancak söz konusu kişinin açığa alınmasının ardından köyde durumun şu anda sakin olduğunu ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını kaydetti.
Erkaya, okul müdürünün açığa alınmasının ardından okulda meydana gelecek öğretmen açığının da ivedilikle telafi edileceğini sözlerine ekledi.

İTİRAZI YOKSUL ARKADAŞLARI İÇİN

Nilüfer Polat'ın, ailesinin maddi durumunun iyi olmasına karşın, bazı yoksul arkadaşları para yardımı alamadığı için okul müdürüne itiraz ettiği belirtildi.
Polat'ın amcası Hayrettin Polat, ailelerinin maddi yönden herhangi bir sorunları bulunmadığını ve para yardımı için de başvurmadıklarını söyledi. Yeğeninin itirazının yoksul arkadaşlarının para yardımı alamadığına olduğunu dile getiren Polat, ancak öğretmenin bu esnada aşırı derecede sinirlenerek 12 yaşındaki minik kızı şiddetli bir şekilde dövdüğünü anlattı.
Nilüfer Polat ise çok sevdiği 3 yoksul arkadaşının dağıtılan yardımdan yararlandırılamadığı için müdüre itiraz ettiğini, ancak hak etmediği şekilde toplumun önünde sopayla dövüldüğünü söyledi.