Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler

Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler
Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler
Fatih'te bir vatandaşı öldüresiye döven ve tepkiler üzerine açığa alınan 10 polisin, bir ay sonra göreve iade edildikleri ortaya çıktı.

İstanbul Fatih 'te Ahmet Koca adlı vatandaşı öldüresiye döven ve açğa alınan 11 polisten biri hariç tümü göreve geri döndü.

Gazeteport’un haberine göre olaydan sonra meydana gelen büyük tepki üzerine İstanbul Valiliğince açığa alındığı açıklanan polislerin, bir ay sonra yeniden göreve başlatıldıkları ortaya çıktı.

Ahmet Koca, 18 Haziran 2012'de hamile eşini hastaneye götürürken, yol vermediği gerekçesiyle polislerle tartışmış ve 11 polis tarafından biber gazı sıkılıp dövülmüştü. Dayak sahneleri amatör bir kamera tarafından kaydedilmişti. Karakoldaki nezarette de dövülen Koca’nın kelepçeleri de çözülmedi ve tuvalete gitmesine de izin verilmediği iddia edilmişti.

Yaptıkları işkence kameralar tarafından kaydedilen polisler için 12 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Olayın ardından ellerinin acıdığını belirterek rapor alan polisler, dövdükleri Koca’dan şikayetçi olmuş, Ahmet Koca aleyhine 6,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Bu olaydan sonra İstanbul Valiliği polis memurları Adem Doğan, Mustafa Gülcan, Atalay Erzurumlu, Mehmet Karakoyun, Ali Aktaş, Ali Yener, Can Ahmet Akgün, Ahmet Gülen, Fatih Kalabalık, Mustafa Altınok ve Ahmet Özdemir’i açığa aldı. Polislerin açıkta oldukları zannedilirken, Mustafa Gülcan hariç tümünün göreve iade edildiği belirlendi.


  http://www.radikal.com.tr/112416311241636

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ellerimi acımış? - yusufdemir55

  Ne yani, vatandaşı marizlerlerken ellerimi acımış? Herhalde onca polis, 1 kişiden dayak yediğini iddia etmemiştir. Eğer onca polis, 1 kişiden dayak yediyse, polisliğe elverişli değillerdir.Yok, eğer onca polis bir vatandaşı dövdüyse, görevi kötüye kullandılar demektir. bu ellerinin acıdığı nedeni ile rapor alma meselesi neyin nesidir? Galiba sadece polisler değil, görevi kötüye kullanan doktorlarda var. mı acaba?

  "polis devleti"nden, polis ülkesine - çıkarsız

  Hatayı baştan yapmış sayın amirlerim. Polisleri açığa alarak "polisin elini soğutma" hatasında bulunmuşlar. Bu kadar ara verdikten sonra T.C. vatandaşlarını keyfince dövme faaliyeti körelebilir sevgili polislerinin. Böyle bir rezillikten sonra hala yerinde durabilen İçişleri Bakanı, Valisi, ..., başbakanı olan bir ülkenin vatandaşı olarak utanıyorum. İçişleri Bakanı demişken, İstanbul'un dayakçılarının valisiydi yakınlarda sanırım.

  Emniyet Teşkilatına ve İçişleri Bakanlığına! - zebda

  Umarım emniyetde ve içişlerinde gazetelerdeki yorumları okuyup biraz olsun halkın nabzını yoklayan ve bunları daha guzel bir ülke için değerlendiren birileri vardır.Emniyet müdürleri ve bakanlık şunu bilmiyorsa artık bilsin: polise karşı ciddi bir antipati var toplumda.Bunun sorumlusu da yine polis ve bakanlık.Özellikle büyük şehirlerde polisin varlığı geçmiş yıllara göre cok daha fazla hissedeliyor ;her yerde ekip arabaları.Burada bir noktaya kadar sorun yok fakat sorun şurada başlıyor: polisin sokağa ava cıkar gibi cıkması ,yerli yersiz vatandaşları taciz boyutuna kadar getiren kontrolleri ve zaman zaman da keyfi hareketlerle vatandaşa saygısızca davranması.55 yaşındaki gayet duzgun giyimli bir doktoru durup dururken ekip arabasına alıp ''emmioğlu ver bakalım kimliğini diyip'' pişkin pişkin gulen..aramanın sebebini soylemediği gibi ''haydi fazla uzatma almayayım seni'' deyip bu zatı bindiği yerden cok uzakta bırakan kendilerince vatandaşla eğlenen polisler..veya işte bu haberde görülen polisler. Saygısızlık skalası vatandaşa hakaretden başlayıp dayak atma noktasına kadar uzanıyor.Eğer polis teşkilatında dürüst , işine ve insanlara saygılı, demokratik birisi varsa bu polis terörürünü bir an evvel dizginlesin! Polisin asli görevi huzuru sağlamaktır etrafda dolaşıp huzursuzluk yaymak değil!

  Demokrasi gibi - orkam_esas

  Suriyede başbakan halkına eziyet ediyormuş aşağı indirilsin. İyi de bizdekini ne yapalım ? Ele verir talkını, kendi yutar salkımı, rezil eder Halkını.

  EMNİYET TEŞKİLATINA TAVSİYEMDİR - m.rozbilen

  Eğer bilinçli bir sahiplenme yoksa,bu tür polisleri içinizde barındırmayın.İnsanlık süçü da denen ve zamanaşımı dahil her türlü indirim ve müsamahadan muaf olan işkence suçlarına pirim vermeyin.İtibarı sarsılan,vatandaşın gözünden düşen ve kaybeden teşkilatınız olmaktadır.Sessiz kalmak,yapılanları hoşgörüp onları savunmak içine girmek, suça ortak olmakla eşdeğerdir.Herkesin gözü önünde aleni yapılan bu işkence muamelesi tek başına kamuoyunun infialine sebep olmuştur.Bundan kurtulmak sizin elinizde.

  ... - LoremIpsum

  Vatandasin sosyal statüsüne göre verilen kararlarin fasizmden farki yoktur. Ayni polisler bu kararla dahada vahsilesecekler, diger polislerde bunu örnek alacaklardir. Görüntüleri izledikce aklima afrika cöllerinde avini acimasizca parcalayan sirtlanlar geliyor..