Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler

Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler
Dayakçı polisler dinlenemeden göreve geri dönmüşler
Fatih'te bir vatandaşı öldüresiye döven ve tepkiler üzerine açığa alınan 10 polisin, bir ay sonra göreve iade edildikleri ortaya çıktı.

İstanbul Fatih 'te Ahmet Koca adlı vatandaşı öldüresiye döven ve açğa alınan 11 polisten biri hariç tümü göreve geri döndü.

Gazeteport’un haberine göre olaydan sonra meydana gelen büyük tepki üzerine İstanbul Valiliğince açığa alındığı açıklanan polislerin, bir ay sonra yeniden göreve başlatıldıkları ortaya çıktı.

Ahmet Koca, 18 Haziran 2012'de hamile eşini hastaneye götürürken, yol vermediği gerekçesiyle polislerle tartışmış ve 11 polis tarafından biber gazı sıkılıp dövülmüştü. Dayak sahneleri amatör bir kamera tarafından kaydedilmişti. Karakoldaki nezarette de dövülen Koca’nın kelepçeleri de çözülmedi ve tuvalete gitmesine de izin verilmediği iddia edilmişti.

Yaptıkları işkence kameralar tarafından kaydedilen polisler için 12 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Olayın ardından ellerinin acıdığını belirterek rapor alan polisler, dövdükleri Koca’dan şikayetçi olmuş, Ahmet Koca aleyhine 6,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Bu olaydan sonra İstanbul Valiliği polis memurları Adem Doğan, Mustafa Gülcan, Atalay Erzurumlu, Mehmet Karakoyun, Ali Aktaş, Ali Yener, Can Ahmet Akgün, Ahmet Gülen, Fatih Kalabalık, Mustafa Altınok ve Ahmet Özdemir’i açığa aldı. Polislerin açıkta oldukları zannedilirken, Mustafa Gülcan hariç tümünün göreve iade edildiği belirlendi.