Dayanışma: Bugün Gezi Parkı'ndayız

Dayanışma: Bugün Gezi Parkı'ndayız
Dayanışma: Bugün Gezi Parkı'ndayız
Haziran ayını hemen her gün eylemlerle geçiren Taksim'de bugün yine Gezi gösterileri olacak: 18.00'de su savaşı, 19.00'da Gezi Parkı'na giriş...

Radikal.com.tr - Taksim Dayanışması bugün Gezi Parkı'na girme çağrısı yaptı. Dayanışmayı oluşturan bileşenler, dün akşam yaptıkları toplantıda, "Keyfi bir tutumla parka girmemiz yasaklanıyor" diyerek Dayanışma’yı oluşturan meslek örgütü ve sendikaların, saat 19.00′da Gezi Parkı önünde buluşmaları için çağrı yaptı. İlkinin geçtiğimiz hafta yapılacağı duyurulan, ancak Lice'de yaşanan olaylar nedeniyle ertelenen "1. Geleneksel Water War Şenliği" Cumartesi günü 18.00'de Taksim Meydanı'nda başlayacak.

Taksim Dayanışması'ndan yapılan açıklama şöyle:


"Parkımıza Gidiyoruz!


Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nı kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hâlâ bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye ’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…"


PARKTAN ÖNCE SU SAVAŞI

İlkinin geçtiğimiz hafta yapılacağı duyurulan, ancak Lice'de yaşanan olaylar nedeniyle ertelenen "1. Geleneksel Water War Şenliği" ise bugün 18.00'de başlayacak. "TOMA suyu yoksa o zaman bizim suyumuz var" sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlik 'su sarfiyatına neden olmamak için' 15 dakika ile sınırlı tutulacak. Polise su sıkmaya da izin yok.


  http://www.radikal.com.tr/114067511406757

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  geziparkı onarıldı yeşillendirildi - ALTAR2

  taksim dayanışma derneği sidik kokan taksim gezi parkı şimdi çimlendirildi çiçeklerle donatıldı yüzlerce ağaç fidan diikildi banklar boyanıp tamir edildi yenisiyle değiştirildi kırılıp dökülen bütün ışıklandırmaları yapıldı geziparkı insanların gireceği bir yer haline getildi çocuklar için gıcır gıcır oyuncaklar yapıldı taksim dayanışma üyeleri LÜTFEN ama LÜTFEN tekrar o güzelim parkı KIRIP DÖKMEYİN YAKIP YIKMAYIN o parka harcanan para halkın parası lütfen insanlara saldırmayın çevreye zarar vermeyin insanca progabandanızı şovunuzu yapın ama insanlara zarar vermeyin teşekkürler

  su savaşı mı? - anlaşılmak

  Yanlış anlaşılmasın insanların hakları ve geleceği için bir duruş sergilemeye çalışmaları pek tabi normal ancak işi biraz gevşettiler su savaşı neyin nesi anlayan varsa anlatsın.

  Parka kimsenin sokulmaması bazı insanlara garip gelmiyor. - farika

  Şehrin göbeğindeki bir parka günlerdir polis zoruyla kimseyi sokmuyorlar ve bazı insanlar o parka girmek isteyenlere kızıyor.. "Parka girmek isteyen halk turizme zarar verdi" manşetli gazetelerini evlerinde okusunlar. Belki başkaları ağaçların altında oturup muhabbet etmeyi seviyordur.

  gezi parkı hikayesi - ALTAR2

  bu gezi parkı eylemini yapanlar gerçek çevreci olsalar pofur pofur sigara içmezler avrupada sigara içien bir tane çevreci dernekte üye göremessiniz bunu çok ayıplarlar bizim sözüm ona sözüm ona taksim dayanışmacıların ise, çevreyle ağaç çiçek böcekle alakaları yok alakaları, eylemleri tamamen idolojik ağaç böcek bahane hikaye, amaç belediyeye iş yaptırmamak sabote etmek, eğer iş çevrecilikse çevrecilin kralı HALİÇİN KURTARILMASI PROJESİYDİ bu bir tayyip erdoğan projesiydi haliçin eski halini bilenler bilir kokudan balkonda oturulamıyordu balkonun kapsı açılamıyordu sahilden geçenler burunlarını tutuyorlardı haliçe dört kilometre ilerden kanalla su getirilecek sürkülasyon sağlanacak ölü bir denizden yaşayan bir HALİÇ yaratılacak böyle bir projeyi söylesen insanlar size gülerlerdi. ama hayaldi gerçek oldu, ölü bir deniz olan haliç HAYAT bulmuş HAYAT şimdi insanlar oradaki parkta oturup kahvesini çayını keyifle içiyor hatta hatta balık bile tutuluyor şimdi haliçteki evlerin fiyatlarıda HALİÇİN KURTARILMASIYLA tavan yapmış üçe dörde katlamış.. eğer o taksim platformu bu projeyi bir CHP li yapsa oparka onun heykelini dikerlerdi günlerce TV lerde başarı hikayesi diye anlatırlardı . ama bunu erdoğan yaptığı için adını bile anmıyorlar,taksim dayanışma platformu eğer samimi iseniz HALİÇİ KURTARDIĞI İSTANBULA hediye ettiği için başbakan erdoğana ve kadir toppaşa bir teşekkür ediniz ama bu sizde ne gezer ne gezer. gezi parkı hikaye hikaye amaç siyaset siyaset idoloji gezi parkı bahane

  yine bernau yine manipülasyon - cabral

  Turizme büyük zarar veriyormuş eylemciler. Tabii TOMA'dan sıkılan kimyasal suyun biber gazı banyosunun turizme katkısı büyük değil mi? Polis şiddeti turizme büyük katkı veriyor olmalı bernau'ya göre. İnsanların gösteri hakkı keyfi olarak ellerinden alınamaz. Bu herhangi bir argümanla savunulamaz. Turizm zarar görüyor argümanı da buna dahildir.

  Kabak tadi - bernau

  Yeter, kabak tadi verdiniz. Turizme zarariniz büyük!

  Gazi Park ve Su savaşı - Turkuvaz

  Benim anlamadığım yönetenler neden bu insanları rahat bırakmıyor ? Üstleine gittikçe insanlar size karşı daha fazla diş biliyor. Bırakın toplansınlar, söyliyeceklerini söyleyip daha sonra kavgasız, gürültüsüz geri dönsünler. İnsanları anlamamakta ısrar etmenin bir anlamı varmı ? Tüm ileri ülkeler bir ortak payda da birleşmeye çalışıyorlar. Artık "hibrid" denilen seçmen tipi var kendi kalıbınıza uyduramazsınız. Siz ona uyacaksınız ve siz halkın herkesiminin gözü, kulağı olacaksınız. Birtürlü anlamadınız ama anlatacaklar bunun yolu yok.