@ismailsaymaz

Dayanışma'dan 12 kişi için tutuklama istemi

Dayanışma'dan 12 kişi için tutuklama istemi
Dayanışma'dan 12 kişi için tutuklama istemi

Mimar Mücella Yapıcı, Dayanışma'nın bir eyleminde kürsüde...

Taksim Dayanışmasından aralarında mimar Mücella Yapıcı ve Dr. Ali Çerkezoğlu'nun da aralarında bulunduğu beş kişi Gezi Parkı olaylarını organize ederek suç örgütü oluştukları iddiasıyla tutuklamaya sevk edildi. Yedi kişi de eylemlere deniz gözlüğü, baret, gaz maskesi bir sapan ve bilyelerle eyleme katıldıkları iddiasıyla tutuklanmaları istendi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartılan Taksim Dayanışması üyelerinden 12’si tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Tabip Odası Ali Çerkezoğlu, mimar Mücella Yapıcı, Beyza Metin, Ender İrmek, Haluk Ağabey oğlu, ‘’Twitter ve sosyal paylaşım ağları ile çeşitli sosyal, görsel ve yazılı basın aracılığıyla halkı Taksim meydanında toplanmaya ve yasadışı gösterilere katılmakla teşvik etmek ve bu gösterileri yönlendirmek’’ile suçlandı. Bu beş kişinin TCK’nın 220. Maddesi kapsamında suç örgütü oluşturdukları iddia edildi. Diğer yedi kişinin de gaz maskeleri, deniz gözlükleri, baretleri ile bir sapan ve bilyelerlerle izinsiz gösterilere katıldıkları veya polise direndikleri iddia edildi. Ayrıca tutuklamaya sevk yazısında Gezi Parkı olaylarının kamu düzenini ve barışını bozan nitelikte boyutlara ulaşması ve süreğenlik göstermesi nedeniyle tutuklanmaları istendi.


Polis, Tombul'un odasına girmeye kalkmış!


Dayanışma, Twitter'la Türkiye'yi yönetmiş!


  http://www.radikal.com.tr/114137211413723

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hallerinden belli canım, bunlar azılı... - citizen

  Doğru yapmışsınız. Baksanıza haberdeki fotoğrafa. Her taraflarından belli oluyor bunların hükümeti devirmek için organize suç örgütü kurmuş çete üyeleri oldukları. Tutuklamakla da kalmayın hepsini doğrudan müebbete yazın ki bir daha böyle suç örgütü filan kurmaya kalkışacak olursa kulaklarına küpe olsun. Özgürlüklerimizi, ileri demokrasimizi bunlara yedirmeyizzzz...Değil mi bay başbakan....

  Bu kadar açık sindirme denemesi olur mu? - alptekin-h

  Hafızamıza kazıdınız nasıl bir hükümet olduğunuzu. Hiç bir kuşku kalmadı artık. Bunlar asla unutulmaz.

  katilleri kahraman, baski rejimi elestirenleri terrorist yapan devlet - radi11

  hep boyle mi gidecek? hesap sorulmayacak mi?