@ismailsaymaz

Dayanışma'ya bir gün daha gözaltı

Dayanışma'ya bir gün daha gözaltı
Dayanışma'ya bir gün daha gözaltı
Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı ve İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu'nun da aralarında bulunduğu Taksim Dayanışması yöneticileri için ek gözaltı süresi alındı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Avukat Erkut Güzel’in aktardığına göre, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı ve İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu Taksim Dayanışması yöneticilerinin emniyette parmak izleri alındı. Güzel, bazı şüpheliler için bu işlem sırasında zor kullanıldığını söyledi.

Soruşturmanın 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet ve polise direnme suçundan yürütüldüğünü anlatan Avukat Güzel, gözaltı süresinin bir gün daha uzatıldığını, savcının buna gerekçe olarak “delillerin incelenmesini” gösterdiğini anlattı. Güzel, atfedilen iki suçla deliller arasında bir bağlantı olmadığını belirterek, “Saçma olan şu: Hukuken, suçlama ile delil arasında bağlantı kurulması gerekir. Parmak izi hırsızlık şüphelisi için alınır. Toplantı ve gösteri suçu için ev araması neden yaparsın? Neden parmak izi alınsın. Onun delili görüntü olabilir ancak. Bu işlem delil yaratma amacıyla yapılıyor” dedi. 

Ezgi Başaran yazdı. "İşte bunlar hep hukuk! "


Polis İTO Genel Sekreteri'nin kapısını kırdı!


Taksim Dayanışması: Gözaltına alınan üyelerimiz derhal serbest bırakılsın


  http://www.radikal.com.tr/114118511411852

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çakma deliller yetişmedi anlaşılan - ilbeg

  Bir gün daha lazım ki hazırlanıp bitirilsin. Böylece tamyandaş medya başlasın 'vay vay vay ! Bakın, bakın, bakın neler çıktı neler !'diye velveleye başlasınlar! Hükümet de 'biz mahkemelerin işine karışmayız, demokratik ülkelerde mahkemeye etki etmek söz konusu olamaz' diyecektir tabii, hep yaptığı üzere.

  Hukuk mu o da ne ? - kızılanka

  Yetmeyecek sayın savcı bence taksim meydanında asın şeriat hükümlerine göre belki o zaman içiniz rahatlar.Çıkarılan gözler,ölen insanlarımız yetmedi bir de darağacı deneyin.