Dedesinin tek varisi İlayda kaçırıldı

Dedesinin tek varisi İlayda kaçırıldı
Dedesinin tek varisi İlayda kaçırıldı
Dedesinin bütün mirasını bıraktığı İlayda'yı kaçıranlar ailesini arayarak bütün malvarlıklarını istedi. Aile kızlarının hayatından endişeli, polis her yerde genç kızı arıyorHASAN KAYA

DÜZCE - Ailesine ait Düzce’deki bir mağazada çalışan 16 yaşındaki İlayda Fazlıoğlu, çantasını unutan müşterinin peşinden gittikten sonra kaçırıldı. Fazlıoğlu ailesi, dedesinin tüm mirasını bıraktığı tek çocukları İlayda’yı kaçıran kişinin kendilerini telefonla arayarak, malvarlığını istediğini öne sürdü.
4 Ağustos’ta Hastane Caddesi üzerinde ailesine ait bebek giyim mağazasında yaz tatilini çalışarak değerlendiren İlayda Fazlıoğlu, bir müşterinin unuttuğu çantayı vermek için arkasından gittikten sonra ortadan kayboldu. Metin ve Semra Fazlıoğlu çevrede yaptıkları aramalara rağmen kızlarını bulamayınca polise başvurdu. Polis, İlayda Fazlıoğlu’nun kaybolmasıyla ilgili soruşturma başlatırken, Fazlıoğlu çifti kızları kaçırıldıktan iki gün sonra gelen telefonla şoke oldu.

İstanbul’dan aradılar
İstanbul’da ankesörlü bir telefondan arayan kişi, ailenin iddiasına göre İlayda Fazlıoğlu’na dedesinden kalan mirası istedi. Metin ve Semra Fazlıoğlu, kızlarını kaçıran kişinin 25 yaşındaki O.E. isimli servis şoförü olduğunu öne sürdü. Tek çocuğunun kaçırılmasının acısını yaşayan Metin Fazlıoğlu, “Babam Ali Fazlıoğlu evini, fındık bahçelerini, tarlalarını tek torunu olan kızımıza bıraktı. Bu planlı bir şey. Kızımızın malvarlığını ele geçirmek için yapılmış bir şey” dedi.
Kızını kaçıran kişinin kendilerini ve kızını öldürmekle tehdit ettiğini öne süren Metin Fazlıoğlu şöyle konuştu: “Kızımı kaçıran kişi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ankesörlü telefonlardan beni arıyor. ‘Sözleşme imzalamazsanız sizi öldürürüm, eşinizi yaşatmam. Düzce’ye bir gün döndüğünde senin dükkânını başına yıkacağım, seni yok edeceğim. O eşinin de parmaklarını kıracağım’ diyerek tehditler savuruyor. Kızım şu anda ne durumda bilemiyorum.”
Kızının fotoğrafına bakarak gözyaşı döken ve kızını çok özlediğini belirten Semra Fazlıoğlu ise bir an önce kızına kavuşmak istediğini ifade ediyor.