Dedikodu yüzünden iki kadına minibüste infaz

Dedikodu yüzünden iki kadına minibüste infaz
Dedikodu yüzünden iki kadına minibüste infaz

*Sarıhamzalı Mahallesi?nde terk edilmiş minibüste iki ceset görenler jandarmayı aradı. Jandarma olay yerinde bir de yaralı erkek buldu.
*Sevim Kutlu, ?koca? kurbanı oldu (üstte).
*Ayşe Aydemir, beş çocuk annesiydi (altta). FOTOĞRAF: MURAT KİBRİTOĞLU / DHA

Adana'da 'başka erkekle ilişki' dedikodusu iki kadının canını aldı. Görgü tanığı, kadınlardan birinin dokuz yaşındaki oğlu: Babam yaptı
Haber: MURAT KİBRİTOĞLU / Arşivi

ADANA - Dedikodu, komşu iki kadına minibüste vahşi infaza yol açtı. Adana’da Murat Kutlu, eşi Sevim Kutlu’nun başkasıyla ilişkisi olduğu dedikodusu üzerine, minibüse bindirdiği eşi ile komşusunu, çocuklarının gözü önünde başlarından tabancayla vurarak öldürdü. Minibüsün yakınında bir erkek de yaralı olarak bulundu.  Yaralıyı taşıyan ambulans, katil zanlısı tarafından kovalandı.
Sarıhamzalı Mahallesi’ndeki bir bahçedeki  minibüsün içinde iki kadın cesedi bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, çalışır durumdaki araçta dört çocuk annesi 32 yaşındaki Sevim Kutlu ve beş çocuk annesi, 45 yaşındaki Ayşe Aydemir’in başlarından tabancayla vurulmuş cesetleriyle karşılaştı.
Jandarmayı görünce olay yerinin yakınındaki bir tarladan çıkan ve omuzunda kurşun yarası bulunan Kadri Kaçan da hastaneye kaldırıldı.

Oğlu ağlarken bulundu
Jandarma, olay yerinin yakınında, Sevim Kutlu’nun dokuz yaşındaki oğlu Mehmet Kutlu’yu ağlarken buldu. Olay sırasında orada olduğu belirlenen küçük çocuğun, annesinin ve komşusunun öldürülmesine tanık olduğu ortaya çıktı. Olayı babasının yaptığını söylediği öne sürülen küçük çocuk, korumaya alındı.  Cinayet nedeninin, Sevim Kutlu’nun bir başkasıyla ilişkisi olduğu dedikodusu olduğu sanılıyor.  

Ambulansa silahlı takip
Murat Kutlu’nun, yaralı Kadri Kaçan’ı olay yerinden hastaneye götüren ambulansın yolunu kesmeye çalıştığı, ancak şoförün zanlının elindeki silahı son anda fark ederek durmadığı ortaya çıktı. Kendisini durdurmak isteyen zanlının bir süre motosikletle takip ettiği sürücünün, köy yollarına saparak, D-400 Karayolu’na çıktığı, ardından da Çukurova Devlet Hastanesi’ne geldiği belirtildi.
Hastanede omuzundaki kurşun çıkarıldıktan sonra ifadesi alınan yaralı Kadri Kaçan’ın, fabrika bekçisi zanlı Murat Kutlu’yu tanımadığını söylediği belirtildi. Olayın nasıl meydana geldiği konusunda fazla bilgi vermeyen Kaçan, “Bursa’da oturuyorum. Adana’ya öldürülen Emine Aydemir’in evine misafirliğe geldim. Bize ateş eden kişiyi tanımıyorum” dedi. Kaçan, olayın meydana geldiği yere neden gittiğini soran jandarmaya çelişkili ifadeler verdi.