'Defalarca tecavüz edip öldürdük'

'Defalarca tecavüz edip öldürdük'
'Defalarca tecavüz edip öldürdük'
Balıkesir'de Ramazan Çırak'ı döverek öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 3 kişinin, Çırak'a önce defalarca tecavüz ettikleri ortaya çıktı.

SAVAŞTEPE - Geçen Cuma günü saat 07.00 sıralarında, Savaştepe Lisesi Bahçesi’nde bir kişinin yerde yattığını görenler sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri, bilincini kaybeden kişiye müdahale etti ancak kurtaramadı. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

Ölen kişinin Savaştepe’de yaşayan akli dengesi yerinde olmayan Ramazan Çırak (43) olduğu tespit edildi. Okul yakınlarında terkedilmiş plakasız, seleli bir motosikletten şüphelenen polis araştırmasını bu yönde derinleştirdi.

ŞOK EDEN İFADE
Polis, motosikletin sahibi İ.B.’yi (28) sorguladı. İ.B. suçunu itiraf ederken, yalnız olmadığını, yanında A.M. (29) ve M.I.’nın (18) da bulunduğunu söyledi.

Ramazan Çırak’ı, A.M.’nin evine götürdüklerini, burada defalarca tecavüz ettiklerini daha sonra döverek okul bahçesine baygın vaziyette attıklarını belirtti.

Polis, adı geçen iki şüpheliyi de yakaladıktan sonra işlemlerinin ardından üç şüpheliyi adliyeye sevk etti. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından ’Kasten adam öldürme ve nitelikli cinsel saldırı ’ suçlarından tutuklandı.

Mahkeme çıkışında adliye çevresinde toplananlar A.M., İ.B. ve M.I.’ya büyük tepki gösterdi. Polis geniş güvenlik önlemi aldı.

DHA - Alper ÇOBANOĞLU


  http://www.radikal.com.tr/112105211210529

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - k-a-o-s

  keryil çok güzel tespitler ve çıkarımlarda bulunmuş...erk tahakkümünün sürekliliği için uydurulmuş kuralları ahlak diye kitlelere yutturuyorlar asırlardır...kimse sorunun kendisiyle değil sonucuyla ilgileniyor,dolayısıyla birçok şey çözümsüz kalıyor...

  Soru: - MeBDe

  Idam'a insanlik disi diyenler bu olayi nasil tanimliyorlar dinlemek isterdim.

  yalanla kutsanmış gerçeğimiz.. - sadoge

  Yaşamda ulaşabilenlerle ulaşamayanlar arasında derin bir nefret derin bir bireysel savaş vardır aslında tanımlanmamıştır kolay kolayda dile gelmez. Ulaşamayan yenilgisini açıklayamaz. Ulaşanda ulaşamayanın uyanmasını istemez. Ulaşan uyanık ulaşamayan uykuludur. Her Gün insanların kafasına ulaşabilenlerin güya örnek yaşamları sergilenmektedir. Her kanalda zirvedekiler programı. Evde karısı kocasına aşağılayarak bakmaktadır. Sen ulaşamadın diye. Ben nice ulaşabilenlere layıktım diye söylenir de durur. Zirvedekiler birilerinin üzerine basa basa çıkmışlardır en tepelerine yaşamın o yaşamında nice eşitsizliklerinden yararlanmışlardır ne sömürmüşlerdir yaşamı bunlar dile gelmez. Ha. Yaşam gücü gücüne yetenlerindir aslında. Atasözlerinde de vardır bunlar. Durumu özetleyen durumu bir cümlede anlatan. Yaşamın bütün eşitsizliklerinde birileri sınırsız yaşamın keyfini çıkartır. Kadınlar en lüks en son moda arabalar evler tatiller güç davranışlarından sorumlu olmama hatta şiddet bütün basın arkalarında. Yoldaşlar bütün medya bütün internet siteleri nerede ise çıplaklık üzerine kurguludur. Ve bütün bir yaşamı duyan gören kendine göre algılayan insanlar o yaşama göre biçim şekil verirler tutumlarına davranışlarına. Garipsemeyin yadsımayın bu bizim gerçeğimiz. Yanlış aksak eksik buna karşın kutsanmış Gerçeğimizi ancak eğitimle düzeltebiliriz.

  yazilacak cok sey yok, ömur boyu hucre cezasi verilmeli - OSCAR82

  bir de avrupalilari kinar durur bu millet bu nasil bir ahlaksizlik ve alcakliktir bu insanlarin hicbir zaman toplum icine cikmamasi gerekiyor, ve cikarilacak hicbir aftanda yararlanmamalilar,

  hapse atinca bitiyor mu? - keryil

  bunu yapan herkesi hapse atalim, yuzlerini bile gormeyelim, bir de hadim edelim, o zaman problem cozulur mu? bu problemin sebepleriyle ugrasmak yerine belirtilerini ortadan kaldirmak yeterli midir? ayrica cinsel saldirilarda bulunan bir insanin hadim edilince bu saldirilarda bulunmayacagini mi zannediyorsunuz? iktidarsizlik veya isteksizlik hisseden askerlerin savaslarda toplu tecavuzlere yine de ellerine gecirdikleri herhangi bir objeyle devam ettiklerini duymamissiniz herhalde. "tecavuz" veya "cinsel saldiri" haberlerini toplumsak ve cinsellikle sinirli olmayan bir problem olarak degil de bir "libidoya hakim olamama hali", veya ocu alinacak bir "namus meselesi", bir cezalandirma sorunu olarak algilarsaniz, tecavuzu ve cinsel saldiriyi "cinsel istah"in uzantisi olarak kabul etmek durumundasiniz. halbuki bu suclar siddet ve tahakkum uzerine kuruludur aslinda, cinsellik degil. tecavuz, cinsel saldiri gibi vakalar kanimca patalojidir ve cinsellikten ziyade iktidarla alakasi vardir. ama sunu soyleyebiliriz ki bu sucu isleyenler ve tabi ki islemeyen de bircok kiside "cinsellik" zaten aslinda "iktidar"in bedensel bir tayininden ibarettir. haliyle bu kisileri cezalandirmak, kendi basina bu "iktidar arayisi"ni veya cinsellige iktidar olarak bakisi ortadan kaldirmayacagi icin bu problemi de cozmeyecektir. ancak "kotu" insanlar cezalandirilip iskence gorunce, esas problem ortadan kalksin veya kalkmasin, adalet yerini bulmus gibi hissediyorsaniz o zaman bir sey diyemem. kronik olarak adaletsizlik uretilen bir toplumda salt ceza ile adalet tesis edilebilecegine inanmiyorum.

  3 boyutlu vicdansızlık - sevimduygu

  Sorsan üç "ne olduğu tanımlanamamış varlıklar" kendini insan sanarlar. Ve yine sorsanız onlardan iyi müslüman da yoktur memlekette.

  KİME TECAVÜZ ETSİNLER - HARAYDIN

  Demek vatandaşın bir değeri yok.Tecavüzle öldürmeye ya idam geri gelmeli, ya idamdan beter bir ceza getirilmeli. Bunun için tecavüzcülerin hangi yetkilinin çocuğuna tecavüz ederlerse harekete geçilir bu açıklanmalıdır. Tecavüzcü katiller yerin 100 m altına hücre atelye hapishanelere konmalıdır. Ordan sadece öldükleri zaman çıkarılmalıdır. Yukardan kuru ekmek su atılmalıdır.Atelyede el işi ve halı dokuyarak kazandığı para ile tecavüz cinayet sanığı mirasçılarına ölünceye kadar tazminat ödemeli kendine de zeytin almalıdır.İnsan hakları diyenlere de bu uygulama mı insan haklarına aykırı tecavüz edilip öldürülmek mi diye sorulmalıdır. Bir başka ifade ile sizin çocuğunuza tecavüz edip öldürseler mi, böyle bir hücreye hapsetseler mi zorunlu birini tercih etseniz hangisi daha iyi diye sorulmalıdır.Ceza suç cinsinden olduğundan ceza tecavüz ve öldürülmektir, elbette hücre çok hafif bir ceza kalır bunun yanında.