DEHAP: Bizim de bayrağımız

Mersin'deki Türk bayrağının ayaklar altına alınmasına tepki gösteren DEHAP lideri Tuncer Bakırhan, "Türk bayrağı, bizim de bayrağımız. Bazı çevreler tarafından halklar arasında provakasyon yaratılmak isteniyor" dedi.

DİYARBAKIR - Mersin'deki Türk bayrağının ayaklar altına alınmasına tepki gösteren DEHAP lideri Tuncer Bakırhan, "Türk bayrağı, bizim de bayrağımız. Bazı çevreler tarafından halklar arasında provakasyon yaratılmak isteniyor" dedi.
Bakırhan, Class Otel'de düzenlediği basın toplantısında ülkenin ortak değerlerine ve sembollerine saygılı olduklarını belirterek şöyle konuştu:
"Mersin'de yaşayan Sünni, Alevi, Kürt, Türk, Araplar karşı karşıya getirilmek istendi. Ancak bunda başarılı olunamadı. Mersin bu provokasyonlar için adeta pilot il seçilmiş gibi bir durum var ortada. Mersin'deki son olay, bir süre önce katledilen ve failleri
halen bulunamayan Ümit Gönültaş cinayetinin üstünü örtmeye mi yönelik? Acaba gündem mi değiştirmeye çalışılıyor? Mersin, provokasyon yaratılması için pilot il mi seçildi? Bu bizi kaygılandırıyor.
Türkiye'nin ortak sembolü olan Türk bayrağı aynı zamanda Kürtlerin de bayrağıdır ve saygı duyuyoruz. Bu bayrak sadece Türkler'in değil, Kürtlerin de, bizim de bayrağımızdır. Bunu tartışma konusu yapmak yanlıştır. Mersin'deki olaya tepki amacıyla Erzurum'da 'Bayrağa Saygı' yürüyüşü düzenlendi. Son günlerde anti-Kürtçülük yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Erzurum'da Türk bayrağıyla yürüyenlere sesleniyorum: Bu bayrağa en az onlar kadar sahip çıkıyoruz ve bu konuda hassasız. İki çocuğun yaptığı şey partimize mal edilemez."


    http://www.radikal.com.tr/7416987416980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.