DEHAP için suç duyurusu hazırlığı

Emniyet Genel Müdürlüğü, olaylı Nevruz kutlamalarıyla ilgili DEHAP hakkında Yargıtay'a suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Nevruz kutlamalarından 41'ini DEHAP il ve ilçe teşkilatları, 15'ini ise DEHAP üyeleri organize etti.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, olaylı Nevruz kutlamalarıyla ilgili DEHAP hakkında Yargıtay'a suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Nevruz kutlamalarından 41'ini DEHAP il ve ilçe teşkilatları, 15'ini ise DEHAP üyeleri organize etti. Kutlamalar sırasında Abdullah Öcalan posteri ve PKK/Kongra-Gel bayrakları açılan, örgüt lehine slogan atılan illerin emniyet müdürlükleri gösterileri tertip eden DEHAP'lılar hakkında soruşturma başlattı. Edirne, Denizli, Çorum, Adıyaman ve Antalya'da kutlamaları tertip eden DEHAP'lılar için suç duyurusunda bulunuldu. Soruşturmalarını tamamlayan il emniyet müdürlükleri, suç duyurularına konu Nevruz görüntülerini Ankara'ya gönderdi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu görüntüleri Yargıtay'a ileterek DEHAP için suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7420547420540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.