Dehşet kamyonu izinsiz yola çıkmış

Kâğıthane'de yokuştan aşağı hızla inerken kontrolden çıkınca bir kişinin ölümüne ve 11 kişinin yaralanmasına yol açan kamyonun şoförü 24 yaşındaki şoförü Ömer Faruk Oğlak tutuklandı.

İSTANBUL - Kâğıthane'de yokuştan aşağı hızla inerken kontrolden çıkınca bir kişinin ölümüne ve 11 kişinin yaralanmasına yol açan kamyonun şoförü 24 yaşındaki şoförü Ömer Faruk Oğlak tutuklandı. Kamyonun trafiğe 'izinsiz' çıktığı belirlendi.
Ağır tonajlı araçların İstanbul içinde seyirı, giriş-çıkış saatleri Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından belirleniyor; izin belgesi Büyükşehir Belediyesi'nden veriliyor. Büyükşehir Belediyesi hafriyat kamyonun 'izin belgesi' olmadığını tespit etti.
Biri öğrenci servisi olmak üzere 20 aracın birbirine girdiği kazada servis hostesi Nuray Tezcan ölmüş, 12 kişi yaralanmıştı. Yaralıların hayati tehlikeyi atlattığı ancak vücutlarında kırıklar ve estetik ameliyat gerektirecek türde yaralar bulunduğu belirtildi.
Hergün TEM'de ağır tonajlı araçlarla dip dibe seyahat etden İstanbulluları tedirgin eden kaza, kamyon meselesini gündeme getirdi. İstanbul Kamyoncular Esnaf Odası İhsan Temel ise kamyonların da şehiriçi trafiğe girmek istemedikleri belirterek "Büyükşehir'e, Ulaştırma Bakanlığı'na şehir dışında lojistik merkezlerinin kurulması için proje sunduk. Yükler burada ambarlara bırakılacak, sonra küçük araçlarla dağıtılacak. Bakanlık projesi 2008 programına aldı" dedi.