Deklarasyon iyice sulandı

ANAP İzmir Milletvekili Işın Çelebi'nin kaleme aldığı partilerdeki lider sultası ve hükümet ortaklarına ağır
eleştirilerin yöneltildiği deklarasyon, parti yönetimi tarafından 'yok' sayılırken, Disiplin Kurulu'nda espri konusu oldu.

ANKARA - ANAP İzmir Milletvekili Işın Çelebi'nin kaleme aldığı partilerdeki lider sultası ve hükümet ortaklarına ağır
eleştirilerin yöneltildiği deklarasyon, parti yönetimi tarafından 'yok' sayılırken, Disiplin Kurulu'nda espri konusu oldu. ANAP Grup Disiplin Kurulu toplantısında Işın Çelebi ve deklarasyon ile dalga geçildi.
Geçen haftaki grup toplantısında seçilen Disiplin Kurulu dün ilk toplantısını yaptı. Üyeler Grup Disiplin Kurulu Başkanlığı'na uzun süre partide Genel Muhasiplik görevini yürüten Şadan Tuzcu'yu seçti.
Tuzcu'nun başkanlığında devam eden toplantıda
Işın Çelebi ve hazırladığı deklarasyon tartışıldı. Disiplin Kurulu Başkanvekili Cavit Kavak, "Arkadaşımızı bir çay içmeye çağırsak" diyerek konuyu gündeme getirdi. Daha sonraki görüşler esprili bir havada şöyle gerçekleşti:

  • Şadan Tuzcu: Ne diye çağıracağız. Bizim görev alanımızın dışında bir konu. Gayriciddi işlerle uğraşacak zamanımız yok.
  • Evren Bulut: Şimdi burada ceza vermemiz lazım. En iyisi arkadaşımız Karşıyaka'dan Konak'a kadar don-gömlek koşsun.
  • Cavit Kavak: Gömlek giysin.
  • Şadan Tuzcu: Konak'a kadar koşması yetmez. Kendisi Karamanlı'dır. Karaman'a kadar koşması daha doğru olur. Neyse bu esprileri bir kenara bırakalım
    ama bizim Disiplin Kurulu olarak yapacak bir şeyimiz yok.
    ANAP Grup Disiplin Kurulu'nun esprilerle başlayan toplantısı yarım saat sürdü. ANAP lideri Mesut Yılmaz'ın da parti yöneticilerine Çelebi ile ilgili herhangi bir disiplin işlemi yapılmasına gerek olmadığını bildirdiği öğrenildi.