Demirel: Gerçekse söyleyeceklerim var

İSTANBUL - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’yla ilgili tartışmalara, “Uydurma bir şey ise söylenen lafların hepsi boşa gider, belge ise herkesin söyleyeceği vardır, benim de var” diye katıldı.
İstanbul’da düzenlenen, ‘Dünyadaki Değişimler Işığında Avrasya Nereye Gidiyor’ konulu panele katılan Demirel, basın mensuplarının  sorularını yanıtladı. Demirel, bir gazetecinin, ‘Taraf Gazetesi’nde yer alan iddiaya’ ilişkin sorusuna, “Henüz böyle bir belge var mı, yok mu belli değil. Orta yerde böyle bir kâğıt var. Bu kâğıt bir belge mi, değil mi bu ortaya çıksın bakalım. Yani bu uydurma bir şey ise söylenen lafların hepsi boşa gider, belge ise herkesin söyleyeceği vardır, benim de var” cevabını verdi.
Demirel, “Son zamanlarda çok sayıda bu tür belge ortaya çıkıyor, bunlardan bazılarının da sahte olduğu anlaşıldı, bu neyin göstergesidir?” sorusu üzerine de, “Bu eşyanın tabiatının göstergesidir. Bu çeşit gizli saklı işler olunca böyle olur. Yani bunlar açık ve aleni konuşulan şeyler olmadığı için böyle olur” diye konuştu. Demirel, ‘Bu durumun nasıl önleneceği’ sorulunca da “Açık rejim tek çaresidir” dedi. (Radikal)