Demirören'in avukatından 'cinayet' açıklaması

Demirören'in avukatından 'cinayet' açıklaması
Demirören'in avukatından 'cinayet' açıklaması
İş adamı Erdoğan Demirören'in avukatı Cemalettin Mutlu, müvekkili hakkında çıkan haberleri yalanlayarak, haberle ilgili maddi, manevi ve cezai yasal haklarını sonuna kadar kullanacaklarını bildirdi.

ANKARA - Mutlu, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetede, Demirören'in kişilik haklarına ağır saldırı niteliğinde yer alan haberin tümüyle yalan ve iftira olduğunu savunarak, "Türk dünyasında yarım yüzyılı aşkın süredir saygın bir yere ve isme sahip Erdoğan Demirören'i haberde öne sürüldüğü gibi cinayetle suçlamak, akıl ve izandan yoksun, büyük bir vicdansızlık ve sorumsuzluktur. Demirören, hayatının hiçbir döneminde böyle bir soruşturmaya muhatap olmamıştır. Sayın Erdoğan Demirören'in verilmeyecek hiçbir hesabı yoktur" ifadesini kullandı.(dha)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Bugün

  ,

  saldırı

  ,

  http://www.radikal.com.tr/113425811342583

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ana akım medyanın içler acısı durumu - langstrump

  Bu haberle ilgili ana akım medya sus pus. Hadi Milliyet'i anladık, patronlarına karşı haber mi yapsınlar, olacak iş mi?!?! Ya diğerleri? Herhalde bugün senin patronunun başına gelen yarın benimkinin de başına gelebilir düşüncesiyle böyle davranıyorlar. Yapılan haberler sadece Demirören'in avukatının açıklamalarına yer veriyor o kadar. Halbuki ortaya atılan iddialar ciddi devlet kurumlarından alınan belgelere dayandırılıyor. Bu belgeler gerçek mi sahte mi diye bile soran yok. Yazık sizin gazeteciliğinize! Bizler de saf saf sizlerin yazdığı ninni namelerini okuyup duruyoruz, daha doğrusu uyuyoruz.....

  GERÇEK OLSA NE YAZAR BAYIM - pispor

  siz kapitalistlerin,diyeceği şu kelime ile tüm suçlarınızdan feragat edersiniz."Ne yaptım ise devletim için yaptım" demeniz kafidir.

  Bu Neki - NİHAT12

  İlk Millici sermaye kaynağının millileştirme adına öldürülen,sürgüne gönderilen rumların ermenilerin memkullerinin talanına dayandığı sır değil.Özcesi talandıcılık,gaspçılık millici sermayenin özünde mevcuttur.Genlere işlenmiş bu anlayışın demirörende zuhur etmesi yabana atılacak bir olgu değildir.Her iktidar yandaş candaş medyasını yarattığı gibi,yandaş candaş iş adamlarını da yaratır.Sıfırdan milyarder olan saygınlık sıfatı kazandırılan nice candaş türüyor.Bunların nasıl türetildiği kimseyi pek ilgilendirmez.Ancak misyonlarını yerine getirdikten sonra gerektiğinde pislikleri de ortaya dökülür.Bu saygın iş admı demir ören gibi.Doğrusu olayın olmadığı ihtimalini düşünmüyorum.Çünkü para kazanma için her yol ve yöntem bunlar arasında meşrudur.Cinayet gasp dahil buna.Demirörengibi saygın iş adamlarımızın zenginlik kaynağı araştırılırsa kim bilir ne pislikler çıkar ortaya.