Demirtaş'a anjiyo Erdoğan'a muayene

Demirtaş'a anjiyo Erdoğan'a muayene
Demirtaş'a anjiyo Erdoğan'a muayene

Erdoğan gazetecileri atlatarak gittiği hastaneden çıkarken Bir-iki gün istirahat edeceğim dedi.

Erdoğan grip şikâyeti nedeniyle dün hastaneye giderken AKP Grubu toplanmadı. BDP Grubu da Demirtaş'ın rahatsızlığı nedeniyle iptal edildi.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da rahatsızlandı. Meclis’te dün AK Parti ve BDP Grup toplantıları yapılmadı. Gribal enfeksiyon geçiren Başbakan dün hastaneye giderken programlarını hafifletti.
Erdoğan’ın resmi programında dün saat 11.30’daki grup toplantısı vardı. Ancak program son dakikada iptal edildi. Bunun üzerine basın mensupları Erdoğan’ın Keçiören’deki evi önünde beklemeye başladı. Erdoğan’ın konvoyu evden ayrılırken Başbakan’ı takip eden gazetecilere “Resmi Konut’a geçiyoruz” bilgisi verildi. Ancak bir süre sonra bunun ‘atlatmaca’ olduğu ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan, gazeteciler konvoyun peşine takıldıktan sonra evden çıkarak sivil plakalı bir araçla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Erdoğan’ın korumaları hastane çevresinde güvenliği sağlamak için kıyafet değiştirip ‘özel güvenlik’ yelekleri giydi.
Erdoğan, hastanede muayene olduktan sonra çıkışta kısa bir açıklama yaptı. Gribal enfeksiyon nedeniyle vücudunda kırgınlık olduğunu belirten Erdoğan, “Şöyle bir-iki gün istirahat etmemizde fayda var. Hafta sonu programlarımıza devam edeceğiz” dedi. Başbakan Erdoğan, geçen hafta Meclis önünde fotoğraf çektirirken üşütmüş olabileceğini söyledi.

Demirtaş: Tesadüf

Göğsündeki ağrı şikâyetiyle Diyarbakır’da hastaneye giden Selahattin Demirtaş’ın tedavisi devam ederken BDP Grup toplantısına Eşbaşkan Gültan Kışanak’ın başkanlık edeceği duyuruldu. Ancak bu toplantı da iptal edildi. Diyarbakır Memorial Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Demirtaş’a dün önce efor testi sonra anjiyografi uygulandığı belirterek “Damarlarda hayati önem taşıyan ciddi bir darlık saptamadık” dedi. Akşam hastaneden taburcu edilen Demirtaş da iyi olduğunu ve birkaç gün dinleneceğini belirtirken, Başbakan Erdoğan’ın da rahatsızlandığı hatırlatılınca “Kendisine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İkimizin rahatsızlığı tesadüftür” diye konuştu.