Demirtaş'tan AA'nın 'mektup' haberine esprili gönderme

Demirtaş'tan AA'nın 'mektup' haberine esprili gönderme
Demirtaş'tan AA'nın 'mektup' haberine esprili gönderme
Anadolu Ajansı'nın paylaştığı ve PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin gönderdiği mektupların detaylarının yer aldığı haber bugün sosyal medyanın da gündemindeydi. Mektubun sosyal paylaşım sitelerinde de yankı uyandırmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da kişisel Twitter hesabından esprili bir dille yazılmış başka bir not paylaştı. Demirtaş'ın tweeti de bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

RADİKAL - Anadolu Ajansı'nın paylaştığı ve PKK 'nın silahlı kanadı HPG'nin gönderdiği mektupların detaylarının yer aldığı haber bugün sosyal medyanın da gündemindeydi. AA'nın haberine göre HPG'nin, vatandaşlara mektup göndererek, "Eğer sizin ailede bir oy AKP veya başka partiye gitsin, hesabımız da büyük olacağını bilmeniz gerekir" tehdidinde bulunduğu iddia edildi.

 

O MEKTUPTA NE YAZIYORDU?

Sosyal medyada gündemin en çok konuşulan konularından biri haline gelen ve altında "HPG" imzalı mühür görülen 'tehdit mektubu'nda, 'AK Parti milletvekili adayları ile görüştüğü ve evlerinde ağırladığı' ileri sürülen vatandaşlara şu tehditlerde bulunuluyor:

"O PARALARI BURNUNUZDAN GETİRMESİNİ..."

"Biz bir hususa anlam veremiyoruz. Yani AKP bu kadar kirlenmişken nasıl olur da yanında yer alıyorsunuz. Ya anlamıyorsunuz ya da sizi satın alacak paralar akıtmaktadır. Eğer bu duyduklarımız gerçek ise o paraları burnunuzdan getirmesini gayet iyi bildiğimizi sizin de bilmeniz gerekli.

"EĞER SİZİN AİLEDE TEK BİR OY..."

Eğer sizin ailede tek bir oy AKP veya başka bir partiye gitsin o zaman hesabımız da büyük olacağını sizin bilmeniz gerekir.".

DEMİRTAŞ'TAN ESPRİLİ TWEET

Mektubun sosyal paylaşım sitelerinde de yankı uyandırmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kişisel Twitter hesabından esprili bir dille "Böyle bir not geldi bana. Doğrusu hafif ürperdim biraz . Ciddiler sanki." notuyla aşağıdaki fotoğrafı paylaştı.

İŞTE O TWEET

 

 

 

(Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/136231113623112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kendini begenmis adam - user649322

  demirtas ne kadar narsist ki kendinden milleti guldurmekten olduren adam diye bahsediyor. iki uc sosyal medya paylasimi basina vurmus anlasilan. ayrica bu not da ulke islerini ne kadar ciddiye alacagini gosteriyor. tipki belediye baskanliklarini boluculukten baska birsey icin kullanmamalari gibi.

  Peki edinmiştir. - user678437

  R.adikal da bu mektubun hpg den geldigine herhalde yüzde yüz emin olacakki aa nın haberini onların dili ile sunmuş tada hürriyetini diliyle. Halbuki devrimciler kürt ler aleviler vb... gruplar birseyler söylediğinde bunu iddia olduğunu sunanda aynı radikal. Bizim çok safiz yoksullar mı çok uyanık anlamadım.