Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız

Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız
Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız
Adana ve Mersin'deki HDP binalarına yönelik bombalı saldırıların ardından Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan Twitter üzerinden tepki gösterdi. Sırrı Süreyya Önder de katıldığı bir radyo programında "Bize diz çöktüremeyecekler" diye konuştu.

RADİKAL - Adana ve Mersin'de HDP İl Başkanlıklarının bulunduğu binalarda 10 dakika arayla meydana gelen patlamalara tepkiler sürüyor. HDP lideri Selahattin Demirtaş bugün sabah saatlerinde HDP Adana ve Mersin binalarındaki patlamalarında ardından Twitter'dan açıklama yaptı. Demirtaş; "Bugün saat 17'de Mersin mitinginde olacağız. Daha coşkulu, daha neşeli, daha moralli olacağız. Herkesi bekleriz" tweetini attı.

'BUNLAR ATINI İTİNİ NALLAYIP'

Ankara 'da katıldığı bir radyo programında açıklamalarda bulunan HDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise “Bunlar atını itini nallayıp üzerinize geliyorlar. Bu dizimiz toprağı görmedi, görmeyecek. Bize diz çöktüremeyecekler” dedi. Önder, seçim çalışmalarına başladıkları günden bu yana HDP’nin seçim noktalarına 62 kez saldırı düzenlendiğini söyleyerek, Adana binasındaki saldırıda 3'ü ağır olmak üzere 6 vatandaşın yaralandığını açıkladı.

BULDAN'DAN SERT TWEET

İmralı heyetinde de yer alan HDP milletvekili Pervin Buldan da patlamalar sonrasında Twitter hesabından sert bir mesaj paylaştı. Buldan mesajında, “Ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan ne de Hükümet'in diğer yetkilileri bugünkü saldırılarla ilgili kınama yapmasınlar. Sussunlar yeter...!!” ifadelerini kullandı.

 

HDP'li aday Bek'ten patlama yorumu: Öldürme amaçlıydı

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü

HDP binalarında patlama: Adana'da paket Mersin'de çiçek...

Dengir Fırat'tan patlama açıklaması: Miting günü olması planlı

HDP Adana ve Mersin binalarında patlama