Demiryolu lisesi açılıyor

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' çerçevesinde hayırseverlerce yaptırılacak iki ilköğretim okulu ve bir turizm meslek lisesinin temel atma törenine katıldı. Törende, tren kazalarına da değinen Çelik, demiryollarının yıllardır ihmal edildiğini söyledi.

ESKİŞEHİR - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' çerçevesinde hayırseverlerce yaptırılacak iki ilköğretim okulu ve bir turizm meslek lisesinin temel atma törenine katıldı. Törende, tren kazalarına da değinen Çelik, demiryollarının yıllardır ihmal edildiğini söyledi.
Bakan Çelik, "TCDD'ye yıllardır eleman yetiştiren, ancak şu anda kapalı olan Eskişehir Demiryolu Meslek Lisesi, Ulaştırma Bakanlığı'nca Milli Eğitim'e devredilecek ve bu yıl eğitime açılacak" dedi. Çelik, okullara yönelik asbest iddialarının hatırlatılması üzerine de, "Hiçbir okulumuzda asbest kullanılmadı" diye konuştu. Bakan Çelik konuşurken 'özerk demokratik üniversite' isteğiyle slogan atıp pankart açan Sosyalist Demokrasi Partisi'ne üye üç kişi gözaltına alındı.